Tak co s tou EU? (1 - Jaksi úvodem…)

obrazek
14.2.2019 13:20
Připouštím, že patřím k těm, kdo nikdy dosud nehlasoval pro jakoukoliv kandidátku pro volby do Evropského parlamentu. A nejen to. Ani mě dosud nezajímal příliš mechanismus jejího fungování. Až rozhodnutí Evropské komise či Evropského parlamentu, které jsou jednostranné a namířené velice často pro zemím V4, stejně jako sílící ostrý předvolební boj mezi doposud vládnoucími lidovci, socialisty a sílícími tzv. populistickými stranami, kam se na levo řadí například Hnutí 5 hvězd, Nepoddajná Francie, napravo Liga, Národní uspořádání Marine le Pen, Alternativa pro Německo či zřejmě naši Okamurovci a jako snad jediná výjimka je v průzkumech coby centristická populistická strana (hnutí)označováno naše ANO. Vtipné…

Otevřeně řečeno, EU nás v poslední roky natrápila více než dost. Příklad za všechny je náběh migrace. Zatímco od nás se vyžadovala příkladná poslušnost, virtuálně nazývaná jednotou, Německo a Angela Merkelová si dělalo absolutně co chtělo, nedbalo například pravidel o azylové politice a v jedno krásné odpoledne, bez konzultace s kýmkoliv Angela Merkelová pozvala do své země a potažmo všech zemích ležících na trase směr Německo statisíce Afgánců. Šlo samozřejmě o politické rozhodnutí. V Sýrii je přece ten zlý vrah Asad, kterého chce Západ právem odstranit (a v té době ještě i Západ věřil, že ho odstraní), mimochodem stejně jako chce odstranit nyní prezidenta Maduru ve Venezuele.

Na to navazoval mechanismus agresivního nastavování kvót, vyhrožování odebíráním dotací atd,

Dnes se ukazuje, že migrace v těch statisícových řádech nebyla způsobena ani válkou, ani klimatem. Jakmile totiž utichla vítací rétorika, najednou klesají i proudy uprchlíků na minimum. Řečeno ještě jinak. Kdyby Merkelová nikoho nepozvala, nikdo by zjednodušeně řečeno nepřišel…

Takže první závěr:

Pokud Evropská unie je řízena jednou či dvěma osobami (Francouzem a Němkou), navíc bez jakéhokoliv institucionálního podkladu a zbývajících 26 států jen musí poslouchat, jde o jednu z nejhorších forem mezinárodní politické oligarchie. V Evropské unii si skutečně všichni musí být rovni a nemůže být rozdíl mezi Německem či Českem.

(Pokračování příště…Kdo v Česku zvítězí v eurovolbách)

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jiri-vyvadil

"Paní doktorko, jste zbytečně pesimistická. Podle plánů USA se očekávalo, že ihned po prohlášení Gaida, že je prezidentem a bezprostředním uznání Trumpem, Maduro odstoupí a armáda radostně přejde na stranu opozice. Puč selhal a tedy poslední barevná revoluce se zadrhla.Nechci být zpravodajem k Venezuele. Ale naopak vše směřuje k tomu, že Západ si tentokrát ukrojil moc velký krajíc a bude poražen. Samozvaný prezident dal termín 23. 2. pro propuštění dodávky "humanitární pomoci do Venezueli. Ta dodávka je tuším za 20 miliónů dolarů, USA a Západ připravily Venezuelu o 350 miliard dolarů... Doba, kdy se dařilo prozápadním pučistům a barevným revolucím už skončila...Pro Západ to bude jenom blamáž a to je v pořádku. Musí už konečně přijít čas, kdy se Západ a Východ dohodne na rozumném a mírovém uspořádání. A poslední rada. Nečtěte noviny, nesledujte televizi. Cíleným sběrem dat si na internetu získáte mnohem lepší přehled.

Dona

EÚ riadi Rada Európy zložená z 28 premiérov 28 členských štátov. Macron s Merkelovou by sa pohli postaviť na hlavu, nepresadili by nič, keby zvyšných 26 premiérov nezdvihli ruky , aby jednohlasne všetko odsúhlasili. Ďalej, Komisia EÚ podáva návrhy na schválenie Rade Európy. Opäť - keby ministri vlád nezdvihli ruky a všetko , čo im je predkladané , neodsúhlasili - sama Merkerlová a Macron by nič nedosiahli. 

Takže ja za všetko zlo a chyby v EÚ obviňujem vlády 28 štátov EÚ. Macron a Merkelová sú v tom " nevinne ".

Hybnou pákou ku každému zlu je NATO. Nemusím pripomínať, že  EÚ = NATO, lebo 28 ( 30 ) štátov aj v NATO zastupujú vlády  28 (30) štátov.