Tygr Prymula se ujal zdravotnictví a opozice už zase piští…

vyvadil jiří nový
22.9.2020 14:02
Andrej Babiš se včera konečně vzpamatoval a odstartoval svůj velký třesk. Začalo to přijetím rezignace Adama Vojtěcha, který je jistě skvělým legislativcem, ale coby ministr zdravotnictví budil svými vytrvalými kolovrátkovými projevy je výsměch a spíše jen vypínání televizní obrazovky. Nudil, hrozně nudil. Do časů, kdy se láme chleba se rozhodně nehodil.

Jmenování Romana Prymuly, který se, pokud jde o formulování zdravotní stránky řešení koronavirové krize ukázal jako vynikající volba z počátku a získal si respekt rozhodující části obyvatelstva v té době čelící čemusi neznámému a děsivému. Získal si ovšem také nenávist části opozice zejména Pirátů, STANU, ODS za své výroky o tom že by nechal hranice zavřené dva roky. Stejně tak fanaticky kritizovali dočasný zákaz otců při porodu jejich dětí Okamžitě začali vyvolávat vlny hysterie, že nám chce vzít výdobytky 17. listopadu. Stejně tak fanaticky kritizovali dočasný zákaz otců při porodu jejich dětí. Šílenci. Já jsem nebyl při porodu ani jedné z dcer stejně jako stovky miliard otců v minulosti a nevím, že by to bylo škodlivé. Podobné mravokárné pištění Pirátů, kteří rádi pouštějí přes internet vlastní onanii partnerek čelných představitelů tohoto hnutí se znovu objevuje nyní v tom smyslu, že si založil mnohačetnou živnost volnou, která mimo jiné zahrnuje i v Jednou z nich je výroba zdravotnických prostředků. Že si ji založil v době, kdy se jej Adam Vojtěch snažil vyštípat z ministerstva zdravotnictví a že není-li naplňována, nic se neděje opozici nevadí.

Že tygr Prymula nebude tak upejpavý a přijme další omezení je jasné. Epidemiologická situace je zlá, jsme druhou nejhorší zemí v počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel po Španělsku v Evropě. Když Vojtěch navrhl, aby bary byly zavírané ve 24 hodin a nikoliv v 02 ráno, člověk si myslel, že žertuje. Mezi námi, těch 22 hodin, jak navrhuje Prymula je tak akorát a možná by se bary všechny měly zavřít po 20 hodině večerní a nebo úplně. Že bude navrhovat i další opatření je také jasné.

A pokud během 14 dnů se situace nezlepší a budou přibývat například mrtví bude se muset ještě přitvrdit.

Andrej Babiš včera úspěšně složil premiérský reparát. Jmenoval vynikajícího odborníka a navíc zkušeného managera do funkce ministra zdravotnictví. A stejně tak obnovil fungování Ústředního krizového štábu, který na jaře výborně plnil organizačně technickou roli.

A když ještě ve svém projevu přidal sumu sebekritických slov, které rozhodně nepůsobily plytkým dojmem, rozhodně zabodoval.

Hlavní teď je neposlouchat opozici. Je zákeřná a chce vše zničit.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Jenom jako zajímavost k předcházejícímu příspěvku dodávám, že Roman Prymula je autorem knihy: " Biologický a chemický terorismus: informace pro každého"{#emotions_dlg.sealed}

 

 
klokan

   V našem národu již zcela zmámeném posloucháním či neposloucháním miliónů, často nesmyslných a protichůdně chaotických, neustále se hromadících příkazů a zákazů, by vlastně jen prospělo zklidnění vášní, k němuž však ani novodobý,,český Mengele" ( přezdívka nalezena z tzv.konspiračního internetu) jaksi nepřispívá. Vrcholní politici zřejmě zahleděni do své mantry dosáhnout co největších mamonářských zisků, jaksi chtěně nechtěně přehlížejí stále vzrůstající entropii vášní ve společnosti, k níž snad zcela všichni přispívají, zejména naprostou chaotičností svého jednání. Oprávněně se ptáme proč vlastně a v čí prospěch ?

   Vlastně my občané bychom ani nemohli normálně žít, kdybychom všechna tato nařízení plnili doslova a do písmene, zejména, když se jejich obsah mění ze dne dne na den, zejména u těch nyní mdních, proticoronavirových. Tedy nutno nejen poslouchat či neposlouchat, ale především se i zaposlouchat, tu do lidského ducha povznášející hudby, chvění vzduchu  způsobeného padajícím listem stromoví, přicházejího podzimu, popřípadě způsobeného obracením listu z knihy krásné literatury, či poslechu tónů klasické hudby.

  Takže včera to je dne 23. 9. 2020 strávil ,, plukovník v záloze " či co vlastně, Prymula první den ve své nejnovější funkci a místo, aby situaci zklidnil dál jí zjitřil vydáním dalších hloupých rozkazů, média dále blázní a o vlastně i ničem jiném nás neinformují.

    Téměř nikdo si vlastně kupříkladu nevzpomene, že dne 23. 9. 1870, tedy před rovnými 150 lety´, zemřel v Cannes jeden z nejvýznamnějších světových spisovatelů Prosper Mérimée, který vlastně podobně jako Prymula se mimo svou profesi u něj spisovatele, věnoval i politice  a to v době panování tehdejšího krále Francie krále Ludvíka Filipa, ( tedy kolem roku 1830 )kdy vykonával úřad inspektora historických památek Francie a rovněž mu byl nejvyšším z nejvyšších udělen řád tehdy nejvyšší.  Lidstvu zanechal odkaz mnoha jeho vynikajících literárních děl, mezi nimiž samozřejmě nelze přehlédnout ani novelu Carmen. Jak se dějin zapíše pan Prymula můžeme tušit, jestli ovšem po jeho  činnosti a mu podobných, bude vlastně kdo mít možnost nějaké dějiny vykládat.

Jiří Volný st.

Situace se začíná zlepšovat a není to zásluha ministra Prymuly, na to je v úřadě příliš krátkou dobu. Od soboty nárůst nově diagnostikovaných nedosahoval špičkové hodnoty 3000. Pravdou je, že dnes zemřelo 20pacientů s covidem, ale to se stalo poprvé od půlky dubna. Většinou se počet zemřelých v jednom dni pohybuje kolem pěti osob. 98% zemřelých bylo starších 55let a mělo i jiné závažné choroby. 

Ministr Roman Prymula dokáže také střílet od pasu. Vzpomeňme na jeho názor na zavírání republiky na dva roky a dnes jeho neuvážený postoj k semaforu. Jenom připomenu, že pravděpodobně na základě semaforu, nepožaduje Německo testy od obyvatel Ústeckého a Moravskoslezského kraje, neboť většina okresů těchto krajů byla až do poslední aktualizace bílá. Snad je i jemu jasné, že vždy budou rozdíly mezi jednotlivými okresy, tak jako jsme to pozorovali od začátku epidemie a nevěřím tomu, že by byly všechny červené. Na základě zkušenosti s OKD dobře víme, že opatření fungují a podle mého názoru už pomáhají snižovat počty nově diagnostikovaných.{#emotions_dlg.sealed}   

opatovice328
Já Babišovi neodpustím, jaké udělal pod patronací Koudelka + CIA úchvatné PR pro 3 ricinové šašky (Novotný, Hřib a Kolář), ty snad hlídá policie až do dneška. A to ani neuměl říci, "tak to jako sorry". Kolik jim Babiš přidal na volebních preferencích těmto třem "hrdinům"? Zítra mají na Praze 6 veřejné zastupitelstvo, minule tam hlídalo v hotelu Pyramida Koláře 6 policajtů, tak to jsi nám Babiši dal pěkný daňový ricinový krystýr. Ještě se tedy svěřím, i když to nemá nic společného s Babišem a ani Coronavirem. Dne 16.12.2020 jsem byl fyzicky napaden u Koněva při vzpomínkové akci s účastí Koněvovy vnučky dvěma útočníky. Podal jsem na ně trestní oznámení na policii, ti to předali na Prahu 6 na přestupkovou komisi a nedávno jsem dostal jejich rozhodnutí a v tom rozhodnutí byl celý útok popsán tak, jako že jsem byl útočníkem já. Positivní bylo jen, že jsem z tohoto útoku vyvázl bez trestu. Co to je za lidi na té Praze 6, copak nemají kousek cti v těle? Přitom nedaleko od nás stáli policajti, kteří to moje napadení museli vidět a zajisté tam mají kamery atd., ale ta drzost na MÚ Praha 6 mě šokovala, kompletně převrátit útočníka a napadeného. Pokud ale máme v čele premiéra, který nemá pevné zásady, tak proč by ctil zásadu spravedlnosti nějaký ten předseda přestupkové komise na Praze 6? Napsal jsem jim na Prahu 6, že žádám, aby to jejich rozhodnutí přeformulovali.
Zdeněk412

Havně to je podvod !

opatovice328
Já to spíše vidím tak, že Babiš chtěl za svoji chybu předhodit davům nějakou oběť. Babišovi chybí ta chlapská čestnost. Nakonec Babišovi došlo, že odklánění pozornosti veřejnosti od Coranaviru k Bělorusku věc nevyřeší, ale zaplatit za to musel někdo jiný. Babiš není člověk, kterého by si měl někdo vážit.