Tu začínající francouzskou revoluci Soros určitě nefinancuje…

vyvadil jiří nový
4.12.2018 12:22
Od roku 1989 zažil svět desítky barevných revolucí, jen v Československu speciálně sametové, které ve svém souhrnu směřovali ekonomicky ke kapitalismu a politicky na Západ. Zpravidla vždy za nimi stál světový finančník George Soros.

Za většinou dnešních prounijních či proimigračních masových shromážděních stojí dodnes. Zejména v zemích Visegradu se konají protesty sorososovské entit pomalu jednou do měsíce. Vždy masové, vždy profesionálně organizované. V Maďarsku bojují proti Orbánovi, u nás proti Babišovi a Zemanovi, v Polsku proti vládě Práva a spravedlnost.

Nuže je třeba jasně říci, že to, co se odvíjí ve Francii určitě Soros neplatí.

Naopak. Je to zjevně protest, který ve francouzských podmínkách zřejmě znamená vypořádáním se jaksi se vším, co se odvíjelo od roku 1968, kdy Francouzi revoltovali naopak proti všemu, co proběhlo od roku 1945.

Náš Andrej Babiš se jednou chlubil, že napodobuje Macrona.

Bohudík je tomu přesně naopak. Macron po mnoha letech hubených, které soužily Francouze stále více stagnovali se svou životní úrovní jak za vlád pravicových, tak za vlád levicových, nastolil tak tvrdý a hlavně hloupý (protože ideologický) kurs, že takový by u nás nenastolili ani Topolánek s Kalouskem. Zavádět ekologickou daň ještě po té, co se za rok zvýšila cena pohonných hmot o 25 %, co nezaměstnanost se stále drží na 10 %, může jen šílenec.

Kdo si jen namátkou prolítne tweety a zprávy ze sociálních sítí přibližujících francouzskou realitu, vidí, že původní odpor proti ekologické dani, přerostl v odpor nejen vůči prezidentovi a jeho vládě, ale jak říkají s oblibou naši mainstreamoví novináři proti zakotvení Francie v evropských institucích. Už jsem zahlédl několik hesel kupodivu v angličtině Fuck the EU. To je zvlášť pikantní.

Revoluce zpravidla nastává tehdy, když protestující už se nemají, kam couvnout.

A to pro Francouze platí jednoznačně. Staré strany zcela selhaly a ta nová, která je měla vyvést z marastu je ještě horší a odmítá se sklonit před odporem veřejnosti.

Jak se bude věc vyvíjet, není jasné.

Včera se ke žlutým vestám přidali středoškoláci a řidiči sanitek.

A také po internetu obíhal jímavý obrázek obrovské masy „žlutých vest“ zpívajících Marseilleusu a proti nim stojících policistů, kteří na důkaz svého respektu k protestujícícím sundali helmu a mlčky a pohnutím poslouchali.

To by mělo zajímat Jakuba Jandu. To jsou ty normální a lidské evropské hodnoty.

Přátelé, ať tak či onak, Evropu čeká proměna.

My si udržujme svůj rozum, chraňme svou zem, nečtěme směšné zprávy BIS či Vojenského zpravodajství a věřme v naší budoucnost.

My ji zřejmě na rozdíl od Francouzů máme více než oni.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.