Ukrajina - podařený spojenec EU a NATO

socha bandera
11.12.2018 22:01
Prezidentské volby na Ukrajině se blíží. Současný prezident Porošenko v průzkumech veřejného mínění zatím silně zaostává za někdejší premiérkou Tymošenkovou. Zdá se, že Porošenko vsadil všechno na jednu kartu. Na kartu vypjatého nacionalismu, která by měla přimět voliče, aby mu dali své hlasy v prezidentské volbě, což zdá se nechtějí zatím příliš učinit. Životní úroveň lidí na Ukrajině totiž za posledních pět let, tedy od převratu a vyhnání legitimně zvoleného prezidenta Janukovyče, šla směrem dolů. Země patří k nejbèdnějším zemím Evropy. Ale zato s vysokou korupcí a s rozvrácenou ekonomikou, která je neschopná platit zahraniční závazky.

Jako by nebyl dost už incident v Kerčském zálivu, kde došlo ke střetu ukrajinských a ruských lodí a námořníků. Politické a vojenské struktury Západu okamžitě poté, aniž mohly cokoli detailně prozkoumat, byly jednoznačně na straně Porošenkovy ukrajinské administrativy. A západoevropská mainstreamová média opět masírovala evropskou veřejnost argumenty o údajné agresivitě Putinova Ruska.

Nyní se ovšem Porošenko předvedl v celé nádheře, k čemuž by se měli jasně vyjádřit i jeho četní čeští (a zapadoevropští) přátelé, zejména ze stran pravice, ale také například z pirátské strany.

Ukrajinský parlament přijal většinou hlasů nový zákon, který uděluje status veterána se všemi poctami také těm, kdo bojovali po boku Stepana Bandery. Tedy jednoho z vůdců ukrajinských nacionalistů, jehož bandy měly na svědomí tisíce nevinných lidí. Bojovaly sice za ukrajinskou věc také proti nacistům, ale na prvním místě bojovaly proti Rudé armádě. A mezi jejich nevinné oběti se řadili desetitisíce Poláků, ale také Čechů a příslušníků dalších národností, které padly za oběť jejich etnickým čistkám. Je zbytečné připomínat, že bandy ukrajinských nacionalistů, byly velmi výkonnou složkou, která se velmi aktivně podílela rovněž na vyvražďování židovského obyvatelstva Ukrajiny. Po roce 1945 prchali banderovci také přes naše území do oblastí, které již nebyly po válce obsazeny Sovětskou armádou a i u nás měli na svědomí lidské životy a velké materiální ztráty. Hodnotit banderovce jinak, nežli jako ukrajinské fašisty se vlastně nedá. A nyní může tento ukrajinský parlament, tedy součást režimu, který je miláčkem velké části západních politiků, vrátit titul ,,Hrdina Ukrajiny“ Stěpanu Banderovi, vůdci ukrajinských teroristů. Ten mu byl již jednou udělen, a sice prezidentem Juščenkem a následně po pár letech odebrán za prezidenta Janukovyče.

Je potřeba vědět, s kým máme tu čest. Porošenkova administrativa a jeho vládnoucí skupina není žádná nedělní škola, ale sebranka, která projevuje nepokrytě své sympatie fašistům. Neumím si představit, že by do struktur Evropy přišla země, která se bude zhlížet ve své nejtemnější minulosti. To je jakoby se např. Maďaři zhlíželi ve vládě fašistických Šípových křížů, Rumuni ve vládě fašisty Antoneska, Slováci v prezidentu Tisovi, Češi v Emanuelu Moravcovi, Belgičané ve vůdci tamních fašistů Degrellovi atd. Prostě bylo by to ostudné.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: analýza

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Jsou to naši NEJDRAŽŠÍ přátelé.

Bezednější černá díra tady neexistuje.