Jiří Paroubek: Ukrajinská komedie plná omylů

sbu
31.5.2018 11:24
V poslední době v rámci až průsvitně pitomých dezinformačních kampaní, se jako konzumenti zpráv světových (rozuměj západních) informačních agentur stále dozvídáme o různých útocích ruských zpravodajských služeb.

Nemá smysl již ani psát o tom, že údajných útocích. Útok na otce a dceru Skripalovi, když otec byl britským agentem v rámci ruské zpravodajské služby a tedy nejspíš dvojitým agentem, vedl k vyostření vztahů s Ruskem. Dodnes nebyly předloženy zcela věrohodné důkazy o tom, že by Skripalovi byli přiotráveni nervovým plynem ruskými zpravodajskými službami. Přesto velká část západoevropských vlád a samozřejmě také vláda americká, vyhostily z ambasád Ruska ve svých zemích ruské diplomaty – údajné špiony. Prostě na Západě začala antiruská špionománie hodná vrcholných let studené války.

V úterý jsme se dozvěděli, že byl prý z iniciativy ruských zpravodajských služeb, zavražděn známý (nikdy předtím jsem jeho jméno neslyšel) ruský kritik prezidenta Putina působící na Ukrajině, novinář Babčenko. A samozřejmě okamžitě se skloňoval v souvislosti s údajnou vraždou v různých pádech Kreml a kremelská politika. Na včerejší tiskové konferenci ukrajinských zpravodajských služeb se však nečekaně a náhle antiputinovský kritik Babčenko objevil mezi živými.

Celá věc prý byla zinscenována ukrajinskými zpravodajci, aby byli odhaleni ti, kdo si objednávají jménem ruských zpravodajských služeb vraždy, v tomto případě prý novináře Babčenka. Prostě ukrajinské zpravodajské služby se zamotávají do svých tvrzení a podivných machinací, do svých konstrukcí a do svých lží. Dokonce i obvykle klidní Reportéři bez hranic tuto ukrajinskou šarádu a provokaci odsoudili. Je to prostě neslýchaný pokus o další manipulaci s mezinárodním veřejným míněním, který má dokázat zlotřilost Putinovy vlády.

Řekněme si ale otevřeně, že pokud kauza novičok vzbudila velké pochybnosti (ale jed novičok má tak hezký ruský název, že se to prostě hodilo ho propagandisticky použít) tak v tomto případě se jedná o naprostou blamáž ukrajinských zpravodajských služeb. Ty prostě nejsou schopny zvládnout nic. Jejich západní protějšky by je na organizaci dezinformačních kampaní neměly vůbec využívat.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Na falešnou zprávu naskočil také nositel řady novinářských cen Alexandr Mitrofanov. Jeho článek "Výstřel do zad, umlčení odvážného hlasu" a potažmo jeho autor se stali předmětem bujarého veselí v diskusi Novinkářů. Lidé autorovi doporučují, aby se držel svého kopyta, tedy kritiky prezidenta Zemana, předsedy vlády Babiše a stran SPD a KSČM.