Ukrajinská taškařice v Azovském moři…

poroshenko fake
27.11.2018 12:01
Vůbec nebudu snášet detailní argumenty k tomu, že se jedná o ukrajinskou provokaci. Mimochodem, že svému prezidentovi Porošenkovi nedůvěřují, ukazují i politici, kteří jinak jsou s ním zajedno, že je třeba Putina zardousit.

Na Ukrajině je to jako v Sýrii s bývalými Bílými přilbami. Kdykoliv už to vypadalo, že by Západ, zejména Trump, mohl Asada akceptovat jako vítěze, ihned vypuklo dokonale zrežírované a hlavně zfilmované divadlo o dalším chemickém útoku. A Bílé přilby, které se jinak velice kamarádily s islamisty, dostávaly Oskara a Západ dojatě vzdychal nad jejich odvahou. Pikantní bylo, že se jejich příslušníci vždy objevili na místech, kam by se nejen vládní vojska, ale ani žádní západní novináři nedostali.

Stejně tak, kdykoliv se blíží nějaká událost, která by mohla oslabit západní sankce a hlavně prohloubit dialog mezi Putinem a Trumpem, Porošenko a spol. vystartují. Na obzoru je schůzka nejvyspělejších zemí světa G20 a Trump se hodlá, nebo alespoň hodlal, setkat s Vladimírem Putinem a probrat s ním důležité otázky.

Veselé potřásání rukama těchto šéfů dvou supervelmocí před kamerami je to, co by naděje Porošenka, beztak se skomírající podporou před prezidentskými volbami na Ukrajině, dál srazily dolů.

Ale nejen to. Znovu se bude diskutovat o sankcích v EU a hrozilo, že Itálie využije práva veta. To už by bylo pro Porošenka a spol. fiaskem.

A tak nastal rafinovaný manévr ukrajinských lodí do oblasti Azovského moře, které pokládá Rusko za své teritoriální vody.

Zatímco naši rusofobové prahnou po podpoře Porošenka, na Ukrajině Timošenková a spol. odmítali vyhlášení vojenského stavu na dobu 60 dnů, protože se obávali, že jde o jeho úskok, kterým si prezident chce nahrát body a před volbami paralyzovat soupeře. A protože odhalili zřejmě správně Porošenkovy úmysly, musel souhlasit se krácením tohoto stavu na 30 dnů a parlament rovněž odsouhlasil, že tato avantýra nesmí vést k odložení prezidentských voleb, které se budou konat v řádném termínu a které Porošenko zřejmě prohraje.

Že samozřejmě přijdou další sankce Západu, EU i USA, na Rusko už je normálka a že se tím na druhé straně opět vylepší popularita Putina, která klesla díky prodloužení odchodu do důchodu, je také jasné.

Takže když tyto události nazývám taškařicí, vystihuje to reálné posouzení věci.

Jiří Vyvadil

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.