Už je vám jasné, proč se Putin a saudský korunní princ na zasedání G 20 tak smáli?

vyvadil jiří nový
7.12.2018 07:20
Bylo to nejvíce pouštěné video ze zasedání G 20, na kterém Vladimír Putin kvůli Kerčské zápletce a Mohammed bin Salmán (za zavraždění sloupkaře deníku The Washington Post a kritika saudskoarabského režimu Džamála Chášukdžího) se před kamerami smáli na plná ústa, poplácávali se a podávali si ruku, jako by na někoho vyzráli.

Za nimi se svou trvale zarputilou tváří bylo vidět postavu Donalda Trumpa, jak komusi cosi vykládá. Jak známo, Putin i MBS měli být na schůzce zahrnuti všeobecným odporem. Trump to tedy dal najevo tím, že se s nimi oficiálně nesetkal (To, že to bylo bokem, neřešme.)

Dnešní svět ovšem není ten, že, co si vše usmyslí Trump a už vůbec ne kdokoliv ze Západní Evropy, platí. Pomsta byla sladká a ne nepodstatná.

Jak známo Trump tvrdě tlačil bin Salmána (MBS) k tomu, aby v rámci kartelu OPEC prosadil co nejlevnější ropu, protože USA mají značné přebytky díky rozvíjejícímu těžbě ropy z břidlic. Jak také známo, MBS je faktickým vůdcem OPEC

Jak ovšem také známo či neznámo, takže budiž známo, že hlavou tzv. OPEC+ tedy zemí produkujících ropu, ale nepatřících do kartelu OPEC je Rusko čili Vladimír Putin…Jinými slovy Putin a MBS určují ceny ropy.

A tak zatímco Donald Trump ultimativně trval na svých požadavcích nesnižovat produkci ropu, Putin s MBS se možná právě před jeho očima dohodli, že má smůlu a produkce se opět sníží o 1 mil. barelů ročně.

A když k tomu připočteme, že druhý den účasti na G 20 navrhl Vladimír Putin institucionalizaci pravidelných konzultací Ruska – Indie – Číny, tedy tří velmocí euroasijského kontinentu, vidíme, jakým směrem se svět odvíjí dál

Jak se říká, kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp.

PS.: A jinak vím, že MBS je vrah, ale to byl G. W. Bush se svou nezákonnou a nelegitimní válkou v Iráku, která přinesla milióny mrtvých, vznik Islámského státu, Clinton se svým humanitárním bombardováním Srbska, při kterém bylo zavražděno tisíce dětí a dospělých, Obama, Sarkozy a Clintonová za zničení Libye jakbysmet. Přesto dialog také s nimi bylo třeba vést.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.