Včera bylo pozdě pro odchod Merkelové…

erdogan merkel
4.3.2020 12:20
Znovu se vrací předpokládané migrační vlny ze Sýrie jako v roce 2015. Zdálo by se, že se Angela Merkelová poučila a bude napomáhat tomu, aby Sýrie přestala být zdrojem nových migrantů.

Ona sice již dnes radostně před kamerami nezve Syřany k příchodu do Evropy, ovšem její reakce je možná ještě stupidnější než kdysi.

Dnes už nejsme ustrašení před mainstreamovou propagandou jako tehdy. A nebojíme se říkat svůj názor. (Já tedy ani tehdy nebyl.)

Ale člověk nechce věřit, že dva dny před setkáním Putina a Erdogana Merkelová co nejostřeji začne napadat Putina, že nesmí útočit v Idlíbu na rebely (čti džihádisty) a má povinnost dohodnout se s Erdoganem a vytvořit nové zóny pro rebely/džihádisty.

A to je ženská, která se chlubí úctou k lidským i mezinárodním právům.

Ani nemá smysl to vlastně rozebírat. To je zvěrstvo, právní, lidské a i věcné.

Bohudík se doba mění a ona, tak jako kdysi Jakeš, zůstává kůlem v plotě.

Uvidíme, jak zítra Putin s Erdoganem bude jednat.

Nebudu uvádět, co by bylo nejlepší.

Merkelová zuří, že Putin zamítl Erdoganem navrhované megalomanské setkání čtyřúhelníku Putin –Erdogan – Merkelová - Macron. No, každý snad asi chápe, že by Putin byl hlupák, aby na toto setkání přistoupil.

Merkelová vše z hlediska migrantů prohrála. V křeči chce dosáhnout, aby ukonejšila Erdogana a on se vrátil k dohodě o pobytu migrantů na území Turecka.

Erdogan je samozřejmě nejodpudivější vyděrač současné doby.

Co bude, se dozvíme zítra, po jeho setkání s Putinem. A jak se rozhodne Putin je věcí jeho pokerové hry.

Možná prohrají Erdogan i Merkelová, možná neprohrají.

Erdogan každý den plácá a vyhrožuje a Merkelová taky.

Putin mlčí jako sfinga a nechává drobné komenty svým podřízeným.

Vlastně na rozdíl od Merkelové i Erdogana zase tak nic ztratit nemůže.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Prečo robíme A. Merkelovú Boha na Zemi ? Veď keby celý nemecký vládny aparát s Merkelovou nesúhlasil, keby Európania na uliciach nevítali migrantov, keby európska spoločnosť všemožne nepodporovala príchod migrantov so slzami v očiach ............... ( spomeňte si na eufóriu z migrantov v celej Európe ) ,  Merkelová by nič nezmohla, nezmenila. Nikto sa proti jej pozývaniu migrantov nepostavil. Nikto. Až neskôr. Spomeňte si na tvrdé odsúdenie verejnosti a médií pri stavbe plotov, na humanistické kydy, plač a nárek médií.....

V mojich očiach žiaden prezident, premiér..... nie je všemocným a nemal by byť - aspoň nie v demokracii. V opačnom prípade sme z A. Merkelovej urobila diktátora, autokrata nad celou Európou.

Zdá sa mi to choré a chorá spoločnosť, ak bezpodmienečne poslúchame jedného prezidenta, premiéra, politika... a keď niečo spacká, zlynčujeme ho. Pritom my, obyvatelia, spoločnosť, verejnosť a médiá, sme urobili z prezidenta, premiéra..minimálne poloboha. Tak by sme sa my samy mali najprv lynčovať - až potom politikov, ktorých sme podporovali - neskôr zatratili.

Jiří Volný st.

Někdo se Erdogana zastat musí, nikdo jiný tu není, tak to musím udělat sám. I vydírat se musí umět a hlavně jsou zapotřebí pádné argumenty. Někdy stačí hanbaté fotky, jindy to jsou čtyři miliony běženců na tureckém území. Nám všem je jasné, že to dopadne jako vždycky. EU zacáluje a Erdogan vytvoří podmínky pro život uprchlíků na svém území. Co se týče kancléřky Merklové, tak všichni jsme byli rádi, že se situace alespoň na pár let uklidnila. 

Jednání Putin-Erdogan nebudou snadná. Oba jsou pod tlakem svých spojenců a domácího veřejného mínění. Do vzájemného konfliktu se nechce ani jednomu. Nakreslit čáru na mapě a zabezpečit stabilní příměří na frontové linii nebude procházkou růžovým sadem.