Vláda zavádí 13. důchod

obrazek
10.6.2015 17:12
Ministr financí Babiš a premiér Sobotka předstoupili s tím, aby byl v tomto roce vyplacen jednorázový doplatek k důchodům ve výši 600 korun. O vyjádření k této záležitosti jsme požádali bývalého premiéra J. Paroubka a zde přinášíme jeho komentář:

„Vzpomínám si, že když jsem před volbami do sněmovny v květnu 2010 přišel s totožným nápadem, bylo to ze všech stran napadáno a kritizováno, protože prý jde o ‚rozhazování‘, ‚marnotratnost‘ a že jsem se prý ‚vydal na řeckou cestu‘.

Společné vyjádření Babiše a Sobotky ohledně výplaty 13. důchodů ale v tomto směru žádný mediální humbuk nevyvolalo. Pochopitelně je dobře, že se do českých médií vrátil duch realismu. Ale připomínám, že jsem v roce 2010 uvedl, co bude zdrojem pro výplatu 13. důchodů. Měla to být navýšená výplata dividend ČEZu státu, plynoucí z větších zisků ČEZu za rok 2009.

Ministr financí Babiš se ale nyní s nalezením zdroje výplaty příliš neobtěžuje. Půjde prý jen o 1,7 miliardy korun, a  navíc ve výdajích státního rozpočtu pro tento rok.

 Zkrátka, když dva dělají totéž, není to totéž aneb jak se vyplatí vlastnit média,“ uzavřel Jiří Paroubek


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.