Vzhůru do Mošnova za letadly NATO – jsou super

logo letadla nato
15.9.2017 09:26
Se vším nadšením i přízní tam pozdravme křídla, která se tak nezapomenutelně vyznamenala při přeměně velké Jugoslávie v řadu dnešních malých státečků. Vzpomínáte na šum, který jsme tehdy od 24. března do 1. května 1999 nad našimi hlavami slychávali, ale na nebi viděli jen nepatrné modrošedé tečky?

To ve výšce 10 km i výš směřovaly k Bělehradu, Novému Sadu a dalším tehdy ještě jugoslávským městům letecké eskadry NATO, aby tvrdolebým tehdy ještě Jugoslávcům vysvětlily, že s jejich Jugoslávií je konec. Že je ji třeba zozčvrtit a rozosminkovat, aby se na jednom z jejích prvočinitelů, zvaném Kosovo, mohla ustavit největší vojenská základna USA v Evropě s 5000 vojáky a 50 heliporty, k jejímuž zřízení bude nutné – protože tehdejší jugoslávské vedení potřebu téhle základny na svém území stále jaksi nedokázalo pochopit - zbombardovat 3 500 tehdy ještě jugoslávských továren, svrhnout do ulic tehdy ještě jugoslávských měst 700 tisíc tun třaskavých pum všeho druhu, včetně těch s ochuzeným uranem 238, návdavkem přidat k pumám i 2 500 křižujících raket, a při vší té kratochvíli zabít samozřejmě tisíce lidí.

Prostě udělat bengál skoro jako v Drážďanech, než to dole dodýmalo natolik, že si američtí boys v khaki uniformách i v civilu mohli v klidu dojít za prezidentem téhle nechápavé země, aby ho zatkli a jako válečného zločince dopravili k soudu do Haagu. A pak ho v tom Haagu – těsně před jeho obhajovací řeči – nejspíš i zabili.

Přijďte tedy na mošnovské letiště v co nejhojnějším počtu samozřejmě i s dětmi a nejlépe snad i v celých průvodech, abyste si onu slavnou jugoslávskou ságu letectva NATO připomněli a možná i spatřili ty typy letadel, či dokonce – při trošce štěstí – zrovna ta letadla, která Jugoslávii tzv. humanitárně zbombardovala. Byly to většinou B52, americkými letci familiárně nazývané BUFF (big, ugly, fat, fucker), a pranic se nestyďte dětem ten výraz přeložit, vždyť jim tím rozšíříte vhled do způsobu řeči občanů jiného národa.

Bude to mít i tu výhodu, že při té osvětě v sobě možná přehlušíte vzpomínku na skutečnost, že bomby NATO z roku 1999 dopadaly též na hlavy těch obyvatel Bělehradu, kteří jediní z celého světa v roce 1938 protestovali proti mnichovskému násilí na nás a s transparenty s nápisem BRANIČEMO ČEŠKU! ŽIVEO BENEŠ! (Budeme bránit Čechy! Ať žije Beneš!), zaplnili v roce 1938 své Náměstí republiky. A 50 tisíc Srbů z celé země hlásilo tehdy československému velvyslanectví v Bělehradě svou ochotu přijít československé armádě v očekávaném boji proti Hitlerovi na pomoc.

No a my, vlastně naše tehdejší vláda, aby přízeň jugoslávských bratrů k naší zemi nějak přiměřeně oplatila, dala na jaře 1999 velení NATO svůj souhlas k přeletu jeho bombarďáků směrem k Jugoslávii přes náš výsostný letecký prostor.

Ale samozřejmě, tyhle čimčaráry hoďte o tomhle víkendu za hlavu a běžte se na tu leteckou přehlídku NATO do Mošnova podívat. Je to opravdu něco super.

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Áno, vlády dali súhlas na bombardovanie Juhoslávie. Aj dnes dávajú súhlas na všetko, čo veliteľstvo NATO chce zbombardovať - naviac, aj naši vojaci sú tam tentoraz  s lietadlami. Vstúpili sme do NATO a tak sa "musia" naše armády podieľať na ďalšom a ďalšom zabíjaní. 

Politici reptajú o brblú  na EÚ, ale ani jedno krivé slovo nepovedia k NATO - ani politici, ani analytici, ani politológovia. Tu všetci svorne buď mlčia, alebo len skonštatujú fakty tak, aby sa vyhli komentárom, nedajbože  aby kritizovali !  Tých pár jedincov, čo sa odvážia protestovať proti politike NATO, sú dnes pod " dohľadom " a vylúčení z verejného mediálneho a iného priestoru. 

Aj dnes sa chystá NATO a USA " skrotiť " Srbov - vlastnou mediálnou propagandou proti vplyvu Ruska. Žiadna vláda a obyvateľstvo Európy sa proti tomu nepostaví - lebo protestovať je síce demokratické, ale nezaváži.

 Môžem len skonštatovať : čo sme chceli, to máme. Lebo vinní sme všetci - občania i politici

l