Zahubí nás šílenci á la Johnson?

johnson 1803
22.3.2018 11:06
"Ministr (zahraničí Velké Británie Johnson) rozvinul při jednání zahraničního výboru britského parlamentu myšlenku labouristického poslance Iana Austina, který prohlásil, že miluje fotbal a bude sledovat anglický národní tým, ale děsí se toho, jak Putin zneužije události: "Nápad, že Putin předá pohár kapitánovi vítězného týmu, že to použije jako propagandistické cvičení k naleštění brutálního zkorumpovaného režimu, který vytvořil, mě naplňuje hrůzou."

Johnson si ještě přisadil: "Obávám se, že máte naprostou pravdu. U vaší charakteristiky toho, co se odehraje v Moskvě na světovém šampionátu, na všech sportovištích, si myslím, že srovnání s rokem 1936 je naprosto správné . Myslím si, že představa, jak se Putin chlubí na této sportovní události, je na zvracení.""

Viz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/466902-johnson-obvinil-rusko-ze-vyuzije-fotbalovy-sampionat-jako-hitler-olympiadu.html

Většinou byl tento exces odsouzen. Dokonce i mainstreamové Novinky doprovodily zprávu fotkou, na které Johnson vypadá jako šílenec. Zatím však žádný z komentátorů si nepovšimnul toho, že z Johnsona nechtěně (v důsledku indolence a ztráty soudnosti, což je typický fenomén u zapouzdřenců) vypadl motiv a načasování akce "SKRIPAL" . Je to velmi cenné přiznání.

Zajímalo by mě, co by nyní na toto přiznání uvedl jeho vlastní velvyslanec u nás, když řekl:

"V zásadě jsou to dvě věci. Jsme schopni látku analyzovat, víme odkud je, odkud přišla.

Druhá věc je otázka motivu. Už dříve došlo k vraždě Litviněnka, také agenta. Pokud dáte dohromady látku a motivaci, máte dost jasný případ."

Touto odpovědí byl zaskočen i David Borek a požadoval konkretizaci formou poznámky:

"Látka se mohla dostat do rukou kohokoli, třeba v době chaosu za Jelcina."

Odpověď Nick Archer: " Teoreticky je to možné, ale tady máte motiv. Každému soudu by to bylo jasné."
Viz: http://radimvalencik.pise.cz/5551-dukazy-britskeho-velvyslance-v-kauze-skripal.html

Nyní se ministr zahraničí přiznal k motivu.

Ještě si připomeňme:

"Loni v půli prosince britský ministr zahraničí Boris Johnson obvinil Rusko, že "destabilizuje Západ" tím, že "trolluje na Facebooku", načež zaletěl až do Moskvy a obvinil ji z toho, že může za Brexit ."

Viz: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Valka-s-Ruskem-kdykoliv-A-to-vite-pro-koho-on-vlastne-pracoval-Tereza-Spencerova-doplnuje-prevratna-fakta-k-otravenemu-agentu-Skripalovi-528110

Samozřejmě lze uvažovat i to, že si Putin chtěl vylepšit předvolební pozici zavražděním Skripala. Potřeboval to? Je takový magor, aby nevěděl, co to způsobí?

Na druhé straně klinického magora zde máme. K motivu se přiznal sám.

Tak kde je asi pravda?

Nezbývá mně než zase zopakovat: Nyní mě už těžko někdo přesvědčí, že není pravda to, čeho jsem se obával a co jsem myslím dost přesně popsal:

To už není jen překrývání lumpáren ještě většími lumpárnami, tj. vyvoláváním stále větších a nebezpečnějších konfliktů bez ohledu na oběti. Obávám se, že to je poslední tažení těch, co se v závěrečné části svého života dostali k centru moci, cítí blízkost smrti a chtějí do pekel vzít celé lidstvo v šílené naději, že i tam budou moci pokračovat v demonstrování své moci nad námi . Vypadá to jako šílenství, ale je to jen stařecké selhání racionality a morality utvrzované skupinovou stupiditou, která se nachází své slouhy a poskoky, kteří kvůli své kariéře obětovali svůj rozum i morální zábrany .

Je to stále více čitelné. A je na čase se proti tomuto zlu bránit.  

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Keby sme chápali slovo demokracia doslovne ako vláda ľudu, tak by sme všetci, v každom meste Európy mali byť v pondelok pre úradmi vlády a parlamentu a protestovať proti zvyšovaniu napätia v Európe a vo svete, proti anarchii v konaní poslancov a vlád, proti zvyšovaniu zbrojenia, proti šíreniu strachu a lží, proti takým akým je Boris Johnson v našich parlamentoch a vládach, proti vojnových štváčom, proti manipulácii v médiách a v politike ...... Keďže sme tak neurobili, keďže 90% verejnosti mlčí a tým vyjadruje súhlas so všetkým čo sa deje, tak nie  šialenec Jonson, ale my - šialenci v mlčaní, my samy sa ničíme, my samy si takto podpisujeme vlastný ortieľ " smrti ". Vina za to, čo sa deje a čo  sa bude diať, padá na nás, na obyvateľstvo Európy. 

Ukážkovým príkladom, ako môže jedinec  sfanatizovať národ, je Hitler.  Napriek tomu, že sa tak stalo len nedávno, národy na to zabudli, hoci vďaka televízii, ktorá vysiela celú históriu II. svetovej vojny takmer na všetkých kanáloch celý rok, diváci pozerajú radšej šport, thrillery, súťaže, sitcomy či telenovely. Diváci  si zbabelo zatvárajú oči pred pravdou a skutočnosťou - tak nech potom, keď to príde, nech nenariekajú, nech sa nesťažujú - a nech poslušne znášajú útrapy vojny, ktorú svojou zbabelosťou privolajú.