Západ zuří, Kurdové se přizpůsobují a prezident Asad je šťastný jako blecha…

kurdove syrie
19.10.2019 11:40
Ten myšlenkový chaos ohledně turecké invaze do Sýrie je něco jedinečného.

Dá se říci, že každý dostal to, co si zasloužil.

Kurdové tak dlouho váhali uznat realitu a tak dlouho se bránil uznat suverenitu vlády prezidenta Asada i nad svým územím, tak dlouho ignorovali, že již dvakrát v minulosti prezident Trump jasně a nedvojznačně prohlásil, že mimo jiné ze Sýrie odejde, až se toto upozornění stalo skutečností.

Donald Trump rozhodně Kurdy nezradil. Už ve své volební kampani prohlásil, že USA nebudou světovým četníkem, že nechtějí války a že se stáhnou z těch území, kde tyto nešťastné války vedou. Jen Ohledně Sýrie to v posledním období řekl dvakrát. No a blíží se volby a on musí svůj – navíc jednoznačně správný slib splnit… A tak se rozhodl o odchodu. Správně. USA v Sýrii nikdy být neměly.

Kurdové, kteří si chtějí všude, kde jsou prosadit i za cenu krve samostatnost, neumí hledat kompromis. Měli před očima výsledek, jak dopadlo referendum v Iráku, které na tamějším Kurdistánu bylo vyhlášeno, dopadlo vítězně a s pomocí Američanů jej irácká vláda odmítla.

Museli vědět, že dopadnou v Sýrii stejně a zcela po zásluze.

Je směšné, že celá Evropská unie hysterčila, že invaze znamenala porušení mezinárodního práva a podle prezidenta Zemana dokonce válečná zločin. Kde to vzala? Zeptala se na stanovisko prezidenta Asada?

No nezeptala a ani zeptat nemohla. Evropská unie přece chce Asada už pět let zlikvidovat a to doslova, vydává jednu sankci za druhou, snaží se Syřany vyhladovět a Kurdy využívá jako militantní a agresivní pátou kolonu proti režimu…

Kdybychom to měli zjednodušit, tak Bašár Asad se po devět let nikdy nemohl cítit lépe. Celá turecká invaze, řízená Ruskem ve spolupráci s Trumpem je jedinečným historickým úspěchem.

Jenom stručně :

1. již v první fázi Asadova vojska se posunou k tureckým hranicím, navíc za podmínek, kdy Turci i Kurdové to musejí respektovat. To je bomba…

2. V tomto týdnu Asad vydal provolání k návratu uprchlíku do země, protože země trpí odchodem téměř pěti miliónu mužů muž. Jinými slovy. Natlačení dvou miliónu Syřanů je to nejlepší, co Sýrii mohlo potkat. Nejenom, že Turci postaví za 26 případně 52 mld. dolarů na naše poměry téměř přepychové pěti pokojové vilky včetně zahrádky o 960 m2, ale samozřejmě, je předpoklad, že ne každý Syřen tam zůstane, ale půjde do vnitrozemí, co je jen vítané. Mimochodem na přesun uprchlíků z Turecka navazuje i akce Rusů, kteří po dohodě s libanonskou vládou započali přesun cca dalšího miliónu uprchlíku z Libanonu. Jen včera odejelo z Libanonu 30 autobusů. A snímek jedné rodiny s dítětem nesoucím plakát společně k vítězství, když tato žena plakala štěstím, byl výmluvný. To je další bomba…

3. Poraženi jsou nejen Kurdové, ale zejména Evropská unie.. Tak dlouho vedla proti Asadovi a Putinovi nenávistnou kampaň, tak dlouho alespoň částečně odmítla nést náklady na obnovu zničené země, že nyní zůstala jako pověstný kůl v plotě. Co může? No může solit Erdoganovi nějaké další sankce. Ale to Asadovi taky jistě nevadí. Oslabený Erdogan řízený Putinem, se kterým příští úterý v Soči bude dolaďovat další postup při dobudování bezpečnostní zóny je jistě také příjemný. Konec konců i on byl posledních devět let jeho nepřítelem.

4, A možná si na závěr řekněme, zda Erdogan porušil či neporušil mezinárodní právo. Soudím, že nikoliv. To, že se Evropské unii nelíbí, že jejich pátá kolona Kurdové, dostali ťopku, je jasné. Nicméně, je třeba připomenout a to důrazně, že od vstupu Ruska do konfliktu v Sýrii platí, že Asad výslovně prohlásil, že jeho jménem je oprávněno mluvit Rusko a jen Rusko. Jinými slovy v této vojenské akci Turecka, ve které jsme si vypočítali pro Sýrii jenom klady a víceméně vítězství bez většího boje platí, že co domluvil či toleroval Putin nemůže být v rozporu s mezinárodním právem.

Takhle to totiž je, milánkové…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

mám trochu strach o ty naše poslance v parlamentu, aby to psychicky zvládli, až skončií konečně válka v Sýrii, toliko povyku pro nic, že jim není těm poslancům hanba, se takto odkopat.