Zařadí se prezident do řad zpátečníků?

kazatel zeman
11.1.2019 22:39
Prezident Zeman prý vyslal signály, že hodlá vetovat zákon o sňatcích homosexuálů. Nechápu proč. Na jaře v roce 2006 ČSSD pod mým vedením prosadila – přes odpor prezidenta Klause, ODS a lidovců (ti to mají v popisu práce) – zákon o registrovaném partnerství homosexuálů. Tento zákon získal okamžitě vysokou podporu veřejnosti. Podpořilo jej kolem 70% občanů.

Podpora případných sňatků homosexuálů sice dnes není tak vysoká, ale je dosti vysoká na to, aby byl názor významné a zřejmě dnes většinové části české veřejnosti opomíjen a to dokonce prezidentem republiky. Ať chce nebo nechce, prezidenta Zemana jako svého považují především levicově zaměření voliči, kteří ve své podstatě vždy tendovali k respektování lidských práv a svobod občanů. Nemyslím si, že by někomu mělo vadit, pokud si občan vezme za manžela či manželku (jak to chcete vidět) osobu stejného pohlaví. Byla by to velká chyba prezidenta.

Na druhé straně je dobře, že prezident republiky upozorňuje na možnou odvetu Číňanů za diskriminační postupy uplatněné českou vládou vůči čínské firmě Huawei. Zdá se, že některé bezpečnostní složky našeho státu, s horlivostí sobě vlastní, vycházejí vstříc zájmům amerických zpravodajských služeb. Americké firmy, které zápolí o trh s elektronikou s čínskou firmou Huawei, u svých výrobků v řadě parametrů zaostávají za čínskou konkurencí s Huawei. Proto přichází toto diskriminační rozhodnutí. Jak se říkalo za starého režimu: "Když v Moskvě prší, otvírají někteří soudruzi u nás deštníky".

Za zamyšlení stojí také děsivé úvahy nynějšího senátora a někdejšího neúspěšného prezidentského kandidáta Fišera o potřebě „vakcinace (české společnosti) proti ruské propagandě“. Bylo by dobře, aby pan presumptivní prezidentský kandidát takto pokračoval. Aby šířil podobné znechucující bláboly, které musí od jeho volby odradit každého rozumně uvažujícího člověka. Nepochybuji o tom, že je zde někdy militantní, ale jak ukazují výsledky voleb, spíše slábnoucí antiruská a komunistožroutská část občanů. Na ty se zjevně Fišer chce orientovat. Je to zbytečné rozdělování české společnosti.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Takže také k oběma tématům:

1/Nejdřív například k těm homosexuállům. Nepovažuji tuto "jinakost" za něco trestného. Vzniká to, vznikalo to a bude to vznikat. S tím zřejmě nic neuděláme. To na straně jedné. Ale na druhé straně je zcela zbytečné (a to jsem použil hodně slabé slovo!), aby měli homosexuálové nějakým zákonem zajištěny stejné právní pojmy, jako je například "manželství". Nelíbí se mi ani pojmy u homosexůálů používané - jako "manžel či manželka", "sňatek" a podobně. Nevím, proč by se to mělo směšovat. Pokud jde homosexuálům o ten právní základ, není přece problém, aby homoxexuálové mezi sebou uzavřeli závazné dohody, například ve věci společného majetku, dědictví či na právo znát zdravotní stav svého homosexuálního partnera. A tak podobně.

2/K "případu Huawei" - ale mám tím na mysli všechny podobné případy, které v tomto směru byly, jsou a stroprocenetně se budou dále rozšiřovat. A zase to má dvě roviny, které se v mediích (myslím, že dokonce záměrně) motají do sebe. První rovinou je faktor "špionáže". Nic neuděláme s tím, že jednotlivé státy světa měly, mají a budou mít zájem trvale sledovat svoje sousedy i nesousedy. Jestliže jeden stát dokáže získat nějaké nadstandartní informace, může na tom jenom vydělat, proto to dělá. Malá odbočka: Myslím, že co se týče našich vědců a výzkumníků, tak to má zcela určitě tento vývoj: pokud se badateli podaří něco zajímavého vybádat, potom to kouká tajně prodat do zahraničí. Takže špionů pak ani není zapotřebí {#emotions_dlg.frown}  

Druhou rovinou je fakt, že "elektronika" (je to z mé strany pokus o nějaký trochu sjednocující pojem), neustále poroste. A vstoupí do ekonomické i společenské praxe všech společností na světě. Stále více se budou spojovat (pomocí digitalizace) další a další technologie a kontakty. Železnice, nemocnice, věda, státní správa, armáda, a tak dále a tak podobně. Ty budou využívat a budou stále více spjaty se stále dokonalejším hardverem i softverem. Hlavním problémem je a především bude to, že to bude vynález například nějaké Indo-Číno-Ameriky. Jakým způsobem bude zabráněno tomu, aby vlastník onoho důležitého tajemství (mezi kteréžto tajemství patří též to, jak narušit chod především dodaného softveru) doslova "nevypnul" onu technologii a nebo odmítl dodávat nové a dokonalejší verze?

Můj návrh, který možná není výrazově dokonalý: Měla by se vytvořit nějaká světová "úložna", kam by vlastníci onoho softveru či hadrveru povinně museli dodávat "schémata", které by tam byly uschovány pro případy nějakých katastrof či mezinárodních konfliktů. Bez splnění této podmínky by nebylo možné tyto jinak bohulibé vynálezy rozšiřřovat.   

 

paysan

Ke kauze Huawei: Tvrdí se, že jsme demokratickou zemí. Nemyslím si to. Pokud bychom jí byli, potom by měli být bez odkladu odvoláni šéfové NEÚKIP a BIS a v obou úřadech provedena na vedoucích postech pořádná čistka. Nejde totiž jen o to, že obě služby, jak uvádí autor, "vycházejí vstříc zájmům amerických zpravodajských služeb", ale, co je mnohem horší, aktivně se zapojují a ovlivňují politickou situaci u nás, což je nad vší pochybnost skandální! Tím, že "svoje", ničím podložené úvahy veřejně publikují a nepokrytě tím míří proti prezidentovi země, překračují všechny myslitelné hranice! A protože naši zemi nevedou a v parlamentě nesedí skuteční politici, nikdo na tuto hrůzu nereaguje!!!

novotny

Výchova dětí, které samy homosexuální nebudou, bude v takové rodině ve strašlivé manipulaci nepřirozených mužských nebo ženských partnerů oproti přirozeným přírodních zvyklostem jimi "vychovávaného" dítěte. Takové děti budou terčem posměchu spolužáků, aniž by za to samo svým chováním nebo vzhledem mohly. Může to dojít až k útěku dítěte z takové rodiny, k psychickým poruchám nebo dokonce i k sebevraždám.