Zastavte to vzájemné vraždění!

Jiri-Paroubek-1403-05
13.8.2019 12:19
Sociální demokracie si zřejmě vystačí sama. Nepotřebuje ani členy, kteří houfně odcházejí a pravděpodobně ani nevidí jako potřebné, zabývat se příliš potřebami voličů.

Jaroslav Foldyna pokračuje ve výstřednostech, kterými se baví už nějakou dobu. Výstřední ovšem  samo o sobě bylo, když se na jaře v roce 2018 stal místopředsedou strany. J. Foldyna má jisté přednosti, ale určitě mezi ně nepatří schopnost koncepčního myšlení anebo alespoň racionálního uvažování na dva kroky dopředu. Je impulzivní, emotivní, zkrátka nepoužitelný pro vysokou politiku. Na druhé straně v dobře sehraném orchestru, ve kterém hrál úlohu, která mu byla přidělena (V době, kdy jsem vedl ČSSD.), odehrál svůj  part dobře. Není pochopitelně na to, aby něco řídil či vedl. A proto jsem v roce 2008 nepodpořil jeho nominaci na krajského hejtmana v situaci, kdy ČSSD také v Ústeckém regionu, stejně  jako v dalších třinácti krajích,  zvítězila v krajských volbách. Tehdy byl J. Foldyna v čele krajské kandidátky. Na zhruba třiceti předvolebních shromážděních, kterých jsem se v Ústeckém kraji tehdy před krajskými volbami zúčastnil, blábolil tak ukrutně, že jsem téměř omdléval při představě, že by se měl stát krajským  hejtmanem. Na druhé straně je Jaroslav Foldyna osobně poctivý a bezúhonný. Což se, bohužel, nedá říci o velké většině členů krajské rady za ČSSD, kteří byli zvoleni v roce 2008, aby vedli kraj. Do doby, kdy jsem měl na sociální demokracii v Ústeckém kraji vliv – tedy do krajské  konference v lednu 2011 – se nikdo z nich neodvážil krást. Poté se všechno změnilo a jeden z tehdejších protagonistů „odparoubkování“ v Ústeckém kraji byl po jisté době zastřelen, další odsouzen k dlouholetému trestu a ještě další se nyní  věnují soudním procesům. J. Foldyna tehdy do těchto „hrátek“ zapojen nebyl. Jeho názory dlouhodobě považuji za výstřední v rámci strany socialistického typu, ale výzvy k odchodu z ČSSD vidím jako naprosto nevhodné a vlastně nechutné.

Mnohem větší škodu udělali před volbami do Evropského parlamentu ti členové vedení ČSSD a poslanec Dolínek (blízký kamarád Petříčka), kteří začali s odvoláváním ministra kultury Staňka. Myslím, že správný přístup k celé věci zvolil předseda strany Hamáček, který prostě na Foldynovu účast na akci obskurního „Vlasteneckého setkání“ přátel bílého heterosexuálního muže, nereagoval. To je asi v takových případech nejlepší,  ignorovat a interně "viníkovi" domluvit. Samozřejmě, že Petříčkové a spol. jsou protagonisty koncepce „Chceme stranu malou, ale naši“. Jakékoliv cizorodé těleso typu J. Foldyny jim v uskutečnění  této jejich představy brání. Pokud dnes sociální demokracie není schopná mluvit jedním hlasem tak, jako to bylo v dobách mého předsednictví, měla by udělat přednost z toho, že mluví více hlasy. A opravdu se začít  zabývat jinými věcmi, než sama sebou.

Jiří Paroubek

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jaroslavh

"Obskurní „Vlastenecké setkání“ přátel bílého heterosexuálního muže.." To jsem od Vás pane Paroubku čekal více než jenom tupé přebírání plivanců ze štvavých médií. Dobře si pamatuji na nechutné kampaně proti Vám a měl byste si tedy nejdříve poslechnout něco ze záznamu, o co tam šlo.

kameník

To Jiří Volný: Pan Foldyna má rád svou vlast, dává to najevo a já i řada mých přátel, ač nevoliči ČSSD, si ho za to vážíme. U p. Hamáčka a jemu podobných nic takového nevidím. Toto téma (láska k vlasti) je v ČSSD evidentně tabu. Pan Foldyna z těžce zkoušeného regionu také zdůrazňuje často to, čeho si p. Paroubek ze vzdálené blahobytné Prahy nestačil povšimnout, tedy že ČSSD se vykašlala na své původní voliče a fakticky přestala být sociální demokracií. Podpora různých, často obskurních, menšin proti většině a vnucování způsobu soužití s těmito menšinami většině je toho důkazem. Dalším důkazem je např. i p. Petříček - politik s rétorikou TOP09 v hávu ČSSD. Snaha o liberálního voliče je zbytečná - toho si rozebraly jiné strany a takový volič si stejně o ČSSD neopře ani kolo. Pokud se tedy činy a směrování ČSSD nezmění, je jakékoliv sebelepší PR zbytečné a sešup dolů bude pokračovat až do totálního konce.

kameník

Pan Paroubek klidně může vyzývat k zastavení vzájemného vraždění a i kdyby ho členové ČSSD poslechli, na podstatě příčin, které vedou k pádu ČSSD to nic nezmění. Jako dlouholetý sympatizant ČSSD, dnes však již několik volebních období bývalý, tvrdím, že hlavní příčinou pádu je následující: ČSSD sice navenek předkládá některé líbivé návrhy, ale v zásadě jde proti zájmům občanů a začíná být i nebezpečná pro naši zemi. Inkluze ve školství, kterou žádná ze zúčastněných stran nechce a přesto na ní ČSSD tvrdošíjně trvá. Podpora řady neziskovek ministerstvy řízenými ČSSD, z nichž některé jdou zjevně proti vlastní zemi a škodí - namátkou Děti země, doslova týrající některé regiony nekonečným, mnoho let trvajícím,  zastavováním potřebných dopravních staveb. Nebo Lékaři bez hranic (spíše Pašeráci bez hranic), neziskovka vysloveně nebezpečná pro naši zemi dovozem uprchlíků do Evropy a podporou multikultularismu, jehož následky vidíme v okolních zemích. Snaha o umlčení protistrany zavedením pojmu "Předsudečná nenávist", pod kterou lze schovat cokoliv. Personální obsazení Ministerstev zahr. věcí i dalších ministerstev řízených lidmi z ČSSD s jejich děsivými nápady mimo realitu také stojí za to. Šlo by uvést i řadu dalších "hříchů". Žádné sebelepší PR nás občany, kteří toto vidíme a vnímáme, pane Paroubku nepřesvědčí, pouze činy. Vyzýváte k zabývání se potřebami voličů, jenže tyto potřeby vidíte naprosto chybně.

K jednomu z výše naznačených problémů, tedy k migraci: Naši politici často tvrdí, že nám v ČR žádné nebezpečí nehrozí. Jenže rozumný člověk se na možné nebezpečí připravuje s předstihem a ne teprve, když nastane. Proto všude na chodbách institucí a firem jsou hasicí přístroje, i když ještě nehoří. Proto mají města a obce připraveny protipovodňové plány, i když ještě není povodeň. Proto máme armádu, i když ještě není válka a tak by šlo pokračovat.

Jiří Volný st.

Případný předseda J.Foldyna by stranu dotáhl alespoň na osm procent v dalších parlamentních volbách. Osm je dvojnásobek Hamáčkových čtyř.