Zrušte PSA, povolejte znovu Prymulu, nebo budujte nová krematoria

vyvadil jiří nový
31.12.2020 14:48
Bohužel se nikdo neodváží z ideologických důvodů přebírat zkušenosti Číny, i když zcela suverénně původně děsivou situaci ve Wuchanu zvládá. A tak, čerpaje z údajů wordolmeteru Čína má za včerejšek nárust nakažených 23 osob, USA 234 550, Velká Británie 50 023.

V těch číslech bych mohl pokračovat a jsou hrůzná. Hrůznější ovšem je, že absolutně nikoho nezajímají. Že svět doslova hyne před očima a Čína už po prvém roce triumfálně vítězí, ale nikoho to nezajímá mi připomíná bolševiky bývalého sovětského společenství.

Byl jsem jedním z těch, kdo s velkou skepsí přistupoval k tomu, co přebíráme po roce 1989 ze Západu. Studoval jsem Západ i v tom velmi dobrém i v tom propagandistickém.

Situace dnes vlastně dokazuje, že Západ už teď nemá sílu vyhrát. Co ovšem za normální situace je v podstatě světovou politickou soutěží, mezi Západem a Východem, která vlastně jen slouží k tomu, aby si strany držely své pozice, je v situaci pandemie, která svými důsledky a průběhem je jakousi přírodně biologickou válkou o přežití, ovšem za cenu onemocnění či úmrtí statisíců se blíží svými důsledky jakési III. světové válce…

Nevím, jestli existuje Bůh, odmítám církve jako takové. Jejich konflikty jsou trvalým a stále narůstajícím zdrojem válek. Co se mi zdá prostě zjevné, že určitá část, ta vlastně početně rozhodující ony nebezpečné biologické procesy zvládá a směřuje k vítězství a ta početně, co to obyvatelstva slabší část světa ovšem silné, postupně odcházející civilizační dominance,prohrává. To jsme my Západ.

Zcela určitě se k tomuto tématu budu muset vrátit, protože je to otázka budoucnosti.

Že ovšem samozřejmě Česko nenajde sílu pořádat o spolupráci při řešení coronaviru Čínu je zřejmé. Budiž, jsou součástí určité a i kdyby měly pomřít další desetitisíce, budeme naslouchat. Nejsme Maďarskem, které se chce nechat oproti příkazu EU očkovat ruským Sputnikem.

Ovšem co je doslova politicky trestuhodné, že vládní tandem Babiš – Hamáček vykopli zřejmě nejlepšího epidemiologa Česka, který jistě byl nenáviděn zhůvěřilými hospodskými, ale který poprvé zachránil Česko na jaře tohoto roku a po vážných zaváháních premiéra v létě posvém jmenování ministrem během jednoho měsíce, opakuji během jediného měsíce zvrátil nárust nakaženosti a proto zjevným spiknutím, kdy nevíme, kdo všechno byl do něho zapojen, ale destruktivní síly bulváru a opozice, a lobbistických hospodských sil, které absurdně mají minimální význam pro růst národního bohatství, spíše jen pro růst chorob jater, musel být odstraněn.

Pandemie španělské chřipky trvala přes dva roky. Minulý týden v ve Velké Británii, která se zdála, že v našem západním světě zaboduje díky vakcinaci, se probudila k životu mutace, o které je premiér Johnson přesvědčen, že ji Británie nezvládá…

Dnes se Česko potvrzeným počtem případů 16 939 zařadilo na pomyslnou špici nejhůře postižených zemí Evropy. Na počátku září jsme na to byli podobně jako velikostně obdobní sousedé Maďarsko či Rakousko. Maďarsko má za včerejšek má za včerejšek 1972 potvrzených případů, Rakousko má 2 550 případů.

Nezbavíme-li se Blatného a nevrátíme-li do funkce Prymulu, budeme na počet obyvatel nejhorší zemí Evropy a mrtví budou narůstat.

Asi tak… 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Obyvatel ČR stále přibývá, už je nás přes 10 700 000. V druhém a třetím týdnu roku 2017 zemřelo více než 2 800osob. V 47.týdnu tohoto roku 3 239, což není až tak velký rozdíl. Uvidíme, až dostaneme čísla ze závěru roku, ale předpokládám, že růst nebudou. Zkrátka nikdo nemůže zemřít dvakrát a smrt si už své nejzranitelnější oběti vybrala. Nejpozději do dvou let se statisky vyrovnají a tříletý průměr 2020-2022 nebude o moc horší než za období 2017-2019.{#emotions_dlg.sealed}

Jiří Volný st.

Především PES neodráží antigenní testování, vlastně odráží, avšak naprosto nelogicky. Čím více antigenních testů, tím více pozitivních, kteří jsou potvrzováni PCR testováním a tím horší číslo R a počty nakažených. Avšak antigenní testy by měly pomáhat a ne škodit. Už 6.ledna má dojít ke změně. 

Jinak situace je stabilizovaná, například 24.11. bylo hospitalizováno 5 510 a ve vážném stavu 792 pacientů. Za včerejšek 2.1.2021 5 901 a 881, což jsou v podstatě shodná čísla. Nejlepší situace byla za ministra Vojtěcha, to počet nově nakažených byl maximálně 3 000. Není třeba se strašit, už máme první naočkované, spoustu imunních po prodělané nákaze a děti zůstávají až na výjimky doma. Panikáře nemá nikdo rád!{#emotions_dlg.sealed}

paysan

Souhlasím bez výhrad. Příkladů, na které se rovnat a které v řešení epidemie u nás použít je ve světě mnoho. Jen jedno je třeba. Do rukou to musí dostat člověk, vybavený pravomocemi co mu umožní odolat všem těm nátlakovým politickým, mediálním i hospodářským lobby. A myslím si rovněž, že by to právě Prymula dokázal!