Nejslavnější muzikál všech dob v Praze

fantom opery
2.12.2021 09:03
Musím říci, že jsem měl to štěstí, a viděl jsem muzikál Fantom Opery ve třech městech. V Londýně, Paříži i v Praze. Agentura Dr. Františka Janečka Goja připravila tento bonbonek pro pražské publikum už v roce 2014. A v pátek měl nejslavnější muzikál všech dob v Praze po letech obnovenou premiéru.

Musím říci, že od Fr. Janečka je to velký a odvážný příspěvek české kultuře. Přijít uprostřed páté vlny pandemie s novým představením je nejen odvážné, ale je to vlastně ekonomicky riskantní. To koneckonců bylo vidět již při obnovené premiéře minulý pátek, kdy v auditoriu chyběla zhruba čtvrtina pozvaných. Prostě lidé se bojí.

Nicméně ten kdo hledal v dnešních, díky pandemii, nepříliš příjemných dnech krásnou podívanou, výtečné pěvecké výkony, nádherné kostýmy a nápaditou dramaturgii, musel si přijít na své. Ostatně celkové aranžmá pražského ,, Fantoma Opery,, je s ohledem na podmínky spolupráce londýnské The Really Useful group, která poskytuje licenci k provedení muzikálu české agentuře Goja, vlastně velmi podobné těm slavným a slavnějším provedením v Paříži a v Londýně. Fantom Marián Vojtko, byl opravdu skvělý a jeho výkon byl zcela profesionální, neboť se přímo sžil s touto krásnou rolí. Vedle něj hlavní primadonou představení byla pochopitelně Christine Daaé v podání Michaely Gemrotové. Michaela je krásná a od pohledu jemná mladá dáma a její Christine byla velmi přesvědčivá.

Pro mě příjemným překvapením byl Raoul v podání Michala Bragagnola. Ten byl opravdu skvělý pěvecky, pohybově i celkovým vystupováním a projevem. Krásnou roli měla také Monika Sommerová, jako Carlotta Giudicelli. A Ubaldo Piangi v přesvědčivém podání Nikolaje Višnjakova. Hvězdami představením byli dále Natálka Grossová, Pavel Vítek a Petr Matuszek.

Je jen škoda, že s ohledem na momentální pandemickou situaci musel producent představení Dr. Fr. Janeček přistoupit k odložení dalších představení a k jejich přesunutí do jarních měsíců, kdy již bude epidemická situace lepší. Takže, až se na jaře objeví informace, že Fantom Opery se vrací, doporučuji toto představení shlédnout každému, kdo má rád muzikály. 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.