Maďaři více oceňují Orbána než opozičního Karácsonyho

Karácsony Orbán
7.9.2021 09:30
Většina dospělých Maďarů - 54 procent - si přeje, aby premiér Viktor Orbán zůstal na svém postu, zatímco 34 procent podporuje primátora Budapešti Gergelyho Karácsonyho, který usiluje o post kandidáta na premiéra za opoziční blok. Ukázal to poslední průzkum Nadace Századvég.

V anketě respondenti  vybírali kandidáta, kterého považují za nejlepšího při řešení klíčových problémů v Maďarsku. Orbána označilo  za rozhodného a silného lídra 69 procent respondentů, zatímco 19 procent uvedlo totéž o Karácsonym.   Orbán  také budapešťského primátora předstihl ve vnímání podpory rodin, 61 ku 30 procentům,   při ochraně dětí, 57 ku 24 procentům a  zlepšení situace důchodců je poměr  51 ku 37 procentům.

Podobně 57 procent respondentů uvedlo, že vidí Orbána jako kompetentnějšího při zlepšování ekonomiky země v důsledku pandemie, zatímco jen 32  připisuje  takovou schopnost  Karácsonymu. Podle 52 procent  účastníku průzkumu je  Orbán   lépe připravený  organizovat reakci zdravotní péče na potenciální budoucí epidemie, zatímco  20 procent soudí, že   Karácsony  by byl pro tento úkol vhodnější. Karácsony pravděpodobně zvýší daně a zavede úsporná opatření podle 55 procent,  respektive 52 procent  respondentů, zatímco 24  předpokládá, že daně zvýší Orbán a 29, že by utáhl opasky, ukázal průzkum  Századvég.

Pokud jde o zahraniční politiku, 59 procent Maďarů  si myslí, že Orbán lépe chrání zájmy Maďarů v zahraničí, zatímco 30  procent vyjádřilo stejný názor na Karácsonyho, uvádí  Nadace  Századvég.

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.