Maďarsko vypíše referendum o ochraně dětí před propagandou LGBT

dítě lgbt
1.12.2021 10:54
Maďarští poslanci v úterý většinově, zejména hlasy poslanců Fidesz, rozhodli o vypsání referenda týkajícího se ochrany dětí před vlivem propagandy LGBT.

Portal Daily News Hungary informuje, že v referendu budou otázky:

  • Chcete, aby na veřejných školách byla bez souhlasu zaváděna výuka na téma sexuální orientace?
  • Chcete, aby děti dostávaly informace o zákrocích vedoucích ke změně pohlaví?
  • Souhlasíte, aby dětem byly bez omezení předkládány mediální materiály o sexuálním charakteru, které myjí vliv na jejich rozvoj?
  • Souhlasíte s tím, aby dětem byly předkládány materiály představující změnu pohlaví?

Ministryně spravedlnosti   Judit Varga   na Facebooku napsala, že „pouze společná vůle může zastavit brutální lobby   LGBTQ  a tlak Bruselu, proto vláda iniciuje referendum v otázce ochrany dětí“.  Dále uvedla, že  lobby LGBT bude zastaveno u školního plotu.

Referendum se pravděpodobně uskuteční na jaře příštího školního roku souběžně s parlamentními volbami, což by podle vlády vedlo k finanční úspoře.  Podle kritiků tak ale Fidesz získá z veřejných zdrojů prostředky na financování volební kampaně.

Záměr konání referenda oznámil premiér Viktor Orbán v červenci tohoto roku poté, co Evropská komise zahájila proti Maďarsku řízení pro údajnou   „diskryminaci osob LGBT”, a to v souvislosti s přijetím zákona, který zakazuje indoktrinaci  nezletilých propagandou  LGBTQ.

 

Ilustrační foto

 

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.