Merkelová odsoudila útok na Navalného

navalny
3.9.2020 09:37
Německá spolková kancléřka Angela Merkelová nezvykle rozhodným způsobem odsoudila vražedný útok na kremelského kritika Alexeje Navalného, který se nachází na berlínské klinice Charité. Prohlásila, že podle nyní oficiální diagnózy jde o zločin proti němu, který je namířen proti základním hodnotám a základním právům a svět proto nyní očekává odpovědi od Ruska.

Současně kancléřka oznámila, že na základě zjištění speciální laboratoří Bundeswehru bylo zjištěno, že byl proti němu použit osvědčený jed tzv. skupiny Novičok. Před jejím vystoupením spolkový ministr zahraničí Heiko Maas povolal ruského velvyslance s žádostí o objasnění pozadí otravy.

V prvních ohlasech na tuto informaci představitelka největší opoziční strany Spojenectví 90/Zelení Katrin Göringová-Eckhardtová požaduje, aby byly z toho ze strany vlády vyvozeny skutečné vážné důsledky ve vztazích vůči Rusku. Význačný politik křesťansko-demokratické strany CDU Norbert Röttgen ve veřejnoprávní televizi ARD navrhoval, aby nebyl dostavěn plynovod Nord Stram 2 v Baltském moři mezi Ruskem a Německem.

Berlínská klinika Charité oznámila, že Navalného zdravotní stav je stále vážný. Příznaky prokázané otravy jsou sice na ústupu, ale je nadále v umělém spánku na jednotce intenzivní péče a ventilován. Pečlivě je sledován další průběh onemocnění a lékaři nemohou vyloučit dlouhodobé následky těžké otravy.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rezjir10

Ekonomické hledisko

Pobyt Navalného je určitě nákladný pro německý státní rozpočet. Koronavirus a ještě k tomu Navalný. Paní kancléřka pečuje dobře o stav své pokladničky, takže není divu. 

Lubodoc

Prd,ne otrava

Navalnyj se nejspíše někde ožral,zeblil jako kocour a dělá se z toho otrava.Možná alkoholem podřadné kvality.Ale jako bič na Rusko se to hodí.