Merkelová ostře kritizuje Kurze

merkelová přísná
15.9.2020 09:36
Odmítnutí přijetí nezletilců z Morii vyvolalo neobvykle ostrou kritiku německé spolkové kancléřky proti svému rakouskému kolegovi. Angela Merkelová ve svém vystoupení označila úlohu svého jižního souseda v evropské utečenecké politice za stejně špatnou jako Nizozemskou.

Tyto země nemohou požadovat rabat z rozpočtu Evropské politiky, když současně odmítají přijmout uprchlíky, prohlásila kancléřka. Překvapivě však na stranu Sebastiana Kurze se postavil Jens Georg Spahn člen Křesťansko demokratické unie, který je od 14. března 2018  spolkovým ministrem zdravotnictví ve čtvrté vládě Merkelové ze stejné strany. Stalo se tak na zasedání předsednictva CDU, které se zabývalo přijetím uprchlíků z vypáleného tábora Moria na řeckém ostrově Lesbosu.

Stejně jako rakouský kancléř argumentoval, že se nesmí opakovat utečenecká krize z roku 2015.“Musíme lidem pomoci, ale nikoliv je povolat do Německa“. Varoval přitom, aby Spolková republika nešla vlastní specifickou cestou při řešení této otázky a dala si pozor, aby   nerozštěpila politiku Evropské unie.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.