Merkelová: Světlo na konci virového tunelu je daleko

rouška vlajka německo
3.11.2020 11:34
Německá spolková kancléřka Merkelová při příležitosti pondělního zahájení dalších omezení proti pandemii Covid-19 uvedla, že je krajně znepokojena současnou situací. Počet nových infekcí se za posledních 14 dní ztrojnásobil a počet pacientů na jednotce intenzivní péče se za posledních deset dní zdvojnásobil. Omezení obyvatelstva jsou proto naléhavě nutná a jejich cílem je do týdne potlačit počet stovky nových infekcí denně na sto tisíc obyvatel na polovinu.

Zdůraznila, že o nových omezeních bylo rozhodnuto s těžkým srdcem, ale  za plného přesvědčení, že pokud to vytrváme na měsíc se vší důsledností, může to být pro druhou vlnu hráz. Už není čas působit proti té či oné variantě, protože by to bylo polovičaté  a virus trestá polovičatost.  Každý má ve svých rukou, aby  tento listopad byl naším společným úspěchem, pokud budeme dodržovat nastolená opatření, řekla Merkelová. Pokud by bylo možné v příštích čtyřech týdnech zpomalit šíření viru v Německu, vytvořilo by to podmínky pro snesitelný prosinec. Pak sice  budou i nadále platit nová   pravidla, ale svoboda by mohla být opět větší.

Zavedena byla proto, že již zdravotní orgány nemohly sledovat řetězce infekce. Na základě exponenciálního růstu počtu případů směřovaly nemocnice s rostoucí rychlostí k akutní nouzi. Merkelová  zdůraznila, že rozumí   poklesu popularity, protože lidé jsou zklamaní, že to trvá tak dlouho.  Měli sice velmi bezstarostné léto, ale  podzim udeřil s velkou silou a  světlo na konci tunelu je ještě docela daleko. Každý však musí rozumět ochranným opatřením. Virus je něco jako přírodní katastrofa se kterou musíme žít i když ho nevidíme. Proto je třeba proti pandemii jednat pomocí těchto komplexních opatření a nikoli polovičatými rozhodnutími.

Proto bylo rozhodnuto o nových omezeních s těžce, ale také z plného přesvědčení, že pokud to vytrváme  se vší důsledností, může to vytvořit podmínky pro snesitelný    Vánoce.  Merkelová  však vyloučila, že se letos budou konat honosné silvestrovské večírky, nikdo však nezůstane sám.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.