Morawiecki: Polexit je fake news

morawiecki 21
14.10.2021 17:30
Slogan „polexit“ se v naší vládě nenarodil. Zrodilo se to v nemocné představivosti píáristů Občanské platformy Donalda Tuska, řekl v dolní komoře polského parlamentu Sejmu - předseda Rady ministrů Mateusz Morawiecki. „Vytvořili jste si takového démona a bojujete s ním, stejně jako Don Quijote s větrnými mlýny,“ uvedl před pokřikujícími poslanci opozice.

Premiér vyjádřil „ne“ superstátu řízenému z Bruselu a „ne“ Spojeným státům evropským. Je to chorá ideologie levičáckých ideologů, řekl Morawiecki.  Je to slepá ulička, na jejímž konci je již jedna katastrofa, jejímž otcem je D. Tusk, je to Brexit – řekl polský premiér.

Pro nás je Evropská unie společenství, které se musí opírat o autentickou rovnost. Jestliže unie má zůstat demokratickou, musí rozhodovat občané a ne soudci  Soudního dvora Evropské unie.   

Morawiecki  během svého projevu uvedl, že Donald Tusk možná bude psát druhou část své knihy z roku 2019, kterou nazval „Upřímně“.  Podle premiéra by mohla být o jeho útku z Polska do Bruselu, podílu na Brexitu a o tom, jak dnes „rozbíjí“ EU.

Pokud zvolíte politiku méněcennosti, podrobení, pak vězte, že dokud bude vládnout Právo a spravedlnost,  nedovolíme obchodování s polskou suverenitou – řekl důrazně  ze sejmové tribuny premiér.

V průběhu diskuse pobavil poslanec Krzysztof Gawkowski zvolený za Levici, který s křikem navrhoval zpěv „hymny Evropské unie“. Pikantní je ovšem, že žádný z unijních traktátů takovou hymnu nestanovuje.

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.