Nejen Rusko je špatné. Americké intervence způsobily mnoho škod

Winfried Hermann
1.8.2022 10:35
Ministr dopravy Bádenska-Württemberska za Zelené Winfried Hermann je toho názoru, že role Ruska a Západu jsou nahlíženy příliš jednostranně. Věří, že nejen Rusko je „militantní“ a „zlé“ a že intervence USA míru a demokracii způsobily mnoho škod.

V práci věnované válkám Hermann napsal, že „ozbrojené konflikty a válečné závazky za posledních 30 let neospravedlňují obraz, že pouze Rusko je „militantní“ a „zlé“, když   prosazuje své zájmy vojenskou silou. "Zejména americké intervence přinesly mnoho škod místo míru a demokracie," napsal autor.

Německý politik píše, že Rusko od rozpadu SSSR vede brutální války v rozporu s mezinárodním právem s prokázanými válečnými zločiny v údajných ruských zájmových zónách, mj. Čečensko, Gruzie a Sýrie. Domnívá se však, že USA – s podporou NATO a západní Evropy ve stejném období zasáhly „koncentrovanou vojenskou silou a v rozporu s mezinárodním právem v Iráku, Jugoslávii, Kosovu, Afghánistánu atd.“.

Hermann kritizuje „promarněné příležitosti k míru“ po rozpadu Sovětského svazu a Varšavské smlouvy. Podle jeho názoru expanze NATO na východ promarnila příležitost pro novou „bezpečnostní architekturu s kontrolou zbrojení a odzbrojení, která zohledňuje i zájmy bývalých sovětských států a Ruska“.

 

Foto: Winfried HermannKomentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.