Německo si připomíná 90. narozeniny Gorbačova

merkel gorbi
3.3.2021 11:10
Není překvapením, že právě Berlín si připomenul 90. narozeniny Michaila Sergejeviče Gorbačova, prvního a zároveň posledního prezidenta Sovětského svazu přátelským uznáním. Spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier mu vřele poblahopřál k vzácnému jubileu, že jeho odvážná práce ve znamení míru a svobody nebude v Německu nikdy zapomenuta. Svými politickými kroky a svou důvěrou ve sjednocené Německo rozhodujícím způsobem přispěl k „mírovému dobytí rozděleného evropského kontinentu“ Za to mu Němci budou navždy vděční za neocenitelný příspěvek k mírové jednotě Německa.

Angela   Merkelová  vzdala hold úsilí bývalého šéfa Kremlu o mírové překonání studené války. „Váš důležitý příspěvek ke znovusjednocení svobody zůstane v Německu stejně nezapomenutelný jako váš trvalý osobní závazek k přátelským vztahům mezi námi dvěma zeměmi“, prohlásila spolková kancléřka. Poděkovala mu  za mírové překonání studené války a v gratulační dopise vyzdvihuje  jeho nezapomenutelný příspěvek k znovuobnovení německé jednoty, stejně jako jeho vklad k přátelským vztahům mezi oběma zeměmi.

Německé sdělovací prostředky zdůrazňují, že devadesátník se může na své celoživotní dílo dívat s hrdostí. Gorbačov ještě před rozpadem Sovětského svazu  v letech 1990 až 1991 svou glasností a perestrojkou vytvořil v sovětské politice nové akcenty a právem  obdržel Nobelovu cenu za mír. Poukazují, že je v Německu považován za otce znovusjednocení, doma v Rusku se však setkává s kritikou pro spoluodpovědnost za rozpad  Sovětského svazu.  Se jménem Michaela Gorbačova bude v historii spojena   glasnost a perestrojka, konec studené války,  ale také  katastrofa  v Černobylu,  rozpad  otřeseného Sovětského svazu a ztráty velmocenského postavení.  U Němců však  - láskyplně nazývaný „Gorbi“ - bude vždy uznávanou osobností.

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Adorace Gorbačova ? Hnus !

Gorbačov i Merkel vyletěli z jednoho hnizda - trockistického. Bohužel vše co se děje v EU-rosojuzu má stigma trockistů - rozbíjení národů, odstraňovaní hranic, míchání ras, rozbíjení rodin, vztahů v rodinách - např. Franice - rodič 1 rodič 2, gender, LGBTQ atd. Po otravě Stalina trockisté, už předtím také, prorůstali do vedení-věrchušky, počínaje nejznámějším Chruščovem a začali ničit vše čeho dosáhnul geniální Stalin. Pokud si někdo uvědomí, že Stalin vytáhnul zaostalý národ na vrchol během 20 let a stačil při tom porazit technologicky a vědecky nejrozvnutější zemi - Německo - tak to skutečně nikdo před ním a ani potom dosud nedosáhnul ! Skutečný geniuis ! Od r. 1953 do r. cca 1989 postupně demontovali a ničili Rusko - systematicky, je proto, aby za doláče předali Rusko na zlatém podnosu Americe a Británii jako zdroj surovin a lidí. Mslím, že to byl Tony Blair - britský ministerský předseda, který v 90. letech prohlásil, že Rusů stačí 60 milionů !!! Gorbačov, Jelcin, Čubajs, Kudrin a mnoho tisíc dalších trockistů pracovalo pro Ameriku a praktick zdarma dodávali Americe suroviny, polotovary,patenty i zlato. Tehdy se ztratilo cca 2800t zlata z Ruska a nikdy se nenašlo. Dodnes sedí trockisté a lidé dosazení Američan a Brity( je třeba si uvědomit, že Britoví jsou mozek a Američané jen biorobot Britů) na řídících místech ve státním řízení, jen prot, že museli dokázat jak jsou protioruští a tzak vznikali i oligarchové a generálové dostávali generálské frčky ve Washingtonu  ! Škodí a to silně ve prospěch Ameriky. Dělají vše proto, aby se Rusko nestalo konkurentem USA ! Zrazují dnes a denně. Medveděv např ničil letecký průmysl a málem zničil i kosmický průmysl, který lAmeričané nutně potřebovali, protožew bez ruských raketových motorů, by si ve vesmíru ani neškrtli a neměli by ani tžké vojenské rakety. Proto potom museli vyměnit Medveděva, aby nezlikvidoval při mtom americký kosmický program. Proto co zlého Gorbačev Rusku provedl je zcela nesmyslá adorace Gorbačova ! Jen zradil za prachy své vlastbí llidi, kteří mu uvěřili, bohužel.

Roland Olbert

Odpudivá loutka

Německo si Gorbačova připomíná  téměř s láskou,

neboť  podstatná část německé veřejnosti  je  dlouhé roky indoktrinována  lžimédii pod taktovkou  Merkeljunty.

V Německu panuje  tuhá názorová  diktatura, jiné názory, než oficiální "veřejnoprávní"  ,nejsou tolerovány.

Běžný občan  současného  Německa vůbec netuší, že oslavenec  je vnímán  většinou  ruských občanů  jako  zrádce

a  předskokan  ještě  zrádnějšího Jelcina. 

Připomenout   dnes v Rusku  občanovi, který prožil   "slavné  devadesátky" , jaké to bylo fajn, když  se Rusko otevřelo světu, znamená   inkasovat  pořádnou  ránu do zubů.

S dědictvím  Gorbačova  a Jelcina  se Rusko potýká dodnes, v zemi je množství  rozvratných NGO, také německých, které vymývají mozky  mladší ruské generaci,  nejen navalňat. 

opatovice328

Tento šmejd připravil pro

Tento šmejd připravil pro Němce podmínky, aby mohli vyvolat třetí světovou válku. Jak je možné, že takovýto šmejd žije tak dlouho.