"Neotřelá" řešení klimatické krize a jejích důsledků?

kanibalismus
7.1.2020 10:37
Polský profesor Lech Nijakowski z Institutu sociologie Varšavské univerzity, spojený se Svazem demokratické levice, v souvislosti s „klimatickou krizí“ prohlásil, že jako velmi racionální strategií se může ukázat kanibalismus.

Podle jeho slov vzrůstající teplota může vést k růstu agrese ve světě. Globální oteplení spojené s nedostatkem vody a potravin může prý vést k tomu, že bude docházet k exterminaci lidí jako rivalů při využívání vodních zdrojů, obdělávání půdy, chování dobytka a také někoho, koho je možné sníst. Kanibalismus se prý tak může ukázat jako racionální. V části polských „intelektuálních“ kruhů  se objevují i jiné nápady na boj proti klimatické změně. Např. filozofka a vysokoškolská pedagožka, liberálně levicově orientované Magdalena Środa loni v červnu prohlásila, že přijetí muslimských migrantů by zlepšilo klima v Polsku, protože muslimové nejí vepřové a mohlo by dojít ke snížení jeho produkce, která zanechává uhlíkovou stopu.  Je zřejmé, že podobné výroky mezi "obyčejnými" lidmi  celý problém úsilí o změnu přístupu ke klimatickým změnám diskreditují. Oba případy vyjádření zaznamenal portál veřejnoprávní zpravodajské televizní stanice  TVPinfo.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

V tomto případě jde o klasické otevírání Overtonových oken

V tomto případě jde o klasické otevírání Overtonových oken. O něčem, co bylo zpočátku tak absurdní, že se jevilo jako naprosto vyloučené, se začíná "vědecky" diskutovat jako o možném. Viz Horrory dneška - Overtonova okna. Začali s tím Švédové, teď se přidal další magor z Polska a protože ještě nedostali na budku, drze to rozvíjejí.