Obama o smrti bin Ládina lhal?

obama ladin
28.4.2016 21:37
Známý americký investigativní novinář Seymour Hersh obvinil administrativu prezidenta Baracka Obamy ze lží při informování o okolnostech zabití Usámy bin Ládina. Podle jeho pátrání byl vůdce al-Kajdy v roce 2011 v Pákistánu zabit se souhlasem a ve spolupráci s pákistánskou vládou.

V obsáhlém textu na stránkách britského čtrnáctideníku "London Review of Books" Hersh uvádí tezi, že bin Ládin nepobýval v pákistánském Abbottábádu dobrovolně, ale byl zde vězněn pákistánskou rozvědkou. Odhalení jeho místa pobytu sice Američané vysvětlovali sledováním kurýrů al-Kajdy, ve skutečnosti rezidenta CIA v Islámábádu informoval vyšší důstojník pákistánské rozvědky. Později obdržel značnou část z vypsané odměny 25 miliónů dolarů a byl i s rodinou tajně přepraven do USA, kde pracuje jako konzultant CIA. Další informace si Američané vynutili tlakem na pákistánskou armádu - opožděny byly dodávky letadel F-16 a výplata neoficiální pomoci. Bylo dohodnuto, že vrtulníkový výsadek nebude brán jako ilegální narušení pákistánského vzdušného prostoru. Hersh také zpochybňuje tvrzení, že tělo mrtvého bin Ládina bylo transportováno na americkou letadlovou loď a poté pohřbeno do moře. V roce 1970 byl Seymour Hersh oceněn Pulitzerovo cenou za odhalení amerického masakru ve vietnamské vesnici My Lai. Důvodem Obamových lživých vyjádření na téma smrti Usámy bin Ládina byla jeho snaha zajistit si znovuzvolení v roce 2012.

(pm)Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Docela bych tomu, po přečtení knihy "Nelehký den", věřil.

Nedávno jsem si přečetl knihu Marka Owena a Kevina Maurera "Nelehký den - příběh člena týmu SEAL". Kniha má podtext: Mise, která zabila Bin Ládina, v líčení přímého účastníka. Knižní klub 2013. Můžete si ji půjčit v knihovně. 

Docela bych věřil tomu, že Obama lhal a že si tak chtěl zajistit znovuzvolení v roce 2012. Bohužel se mu to podařilo. Tento nevímproč nositel Nobelovy ceny za mír (sic!) je nejhorším americkým prezidentem za posledních 50 let. A to je co říci. 

Když si přečtete podrobné vylíčení zásahu, tak Vás musí překvapit, že přes ohromnou hřmotnost celé operace (začala pádem jednoho z vrtulníků) nebyly aktivovány policejní nebo vojenské síly. Dále Vás z onoho (opakuji: velmi podrobného) vylíčení překvapí, že členové mise znali vnitřek těch rozlehlých budov do nejmenších detailů.    V samostném pokoji Usámy se nalezla pistole a kalašnikov - bez nábojů. Tyto tři faktory mě utvrzují v tom, že   to BYLO JINAK.