Očkovací kampaň v Německu je účinná

vakcinace covid
27.2.2021 12:51
Očkovací kampaň očividně začíná mít pozitivní účinek i když virová mutace B.1.1.7 nadále vyvolává obavy. Podle šéfa Institutu Roberta Kocha(RKI) Lothara Wielera a spolkového ministra zdravotnictví Jense Spahna riziko, že lidé nad 80 let onemocní, významně pokleslo. Očkovací kampaň v Německu tak vykazuje počáteční úspěchy a svou úlohu sehrála i skutečnost, že drtivá většina lidí této kategorie nabídku očkování přijala.

V některých spolkových zemích již byla většina lidí nad 80 let očkována a tím riziko rozvoje Covid-19 se u této skupiny významně snížilo. Sedmidenní výskyt u osob starších 80 let počátkem února klesl nyní z dvou set na 70. V zásadě se podle Spahna ukázalo, že očkování je cestou z pandemie, ale nebude to procházka v parku. Do očkování musí být co nejdříve zapojena také lékařská praxe a v tomto smyslu proběhly rozhovory s lékaři a lékárnami, také o jejich odměňování.         

Wieler varoval, že současná virová mutace B.1.1.7 se rychle šíří a je mnohem nebezpečnější ve všech věkových skupinách. Je proto důležité, aby byla hygienická pravidla nadále dodržována, protože jinak příjde třetí vlna.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.