Polsko dočasně přijme 1000 politických migrantů z Afghánistánu

dworczyk rmf
3.9.2021 07:44
„V rámci spojenecké solidarity Polsko souhlasilo, že na dobu až tří měsíců přijme asi tisíc Afghánců, kteří v posledních letech pomáhali NATO v Afghánistánu,“ uvedlo s odvoláním na vyjádření vedoucího kanceláře předsedy vlády Michala Dworczyka radio RMF FM.

V pátek   ze   základny v německém Ramsteinu dorazí první skupina politických imigrantů, kteří opustili  Afghánistán.  První let směřuje do  Poznaně  a následné do Lublina. "V příštích třech měsících budou cestovat do cílových zemí"  a jak Dworczyk uvedl, v Polsku zůstane - v rámci spojeneckých závazků - maximálně 50 lidí.

Zatím není známo, zda se někteří uprchlíci rozhodnou zůstat v Polsku natrvalo. Služby každopádně pečlivě ověřují všechny, kteří mají přijet do Polska, bez ohledu na plánovanou dobu pobytu.

Podle údajů zveřejněných Michalem Dworczykem přijalo Polsko již asi 900 Afghánců, kteří za posledních 20 let podporovali polskou armádu a diplomatické služby. Často se jedná o celé   rodiny exulantů, kteří jsou v současné době po příjezdu v karanténě.

Samo Polsko z Afghánistánu evakuovalo  1021 spolupracovníků polské armády a diplomatické mise a členů jejich  rodin.

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Dočasně?

Jak známo, tak základní jednotkou dočasnosti je "jeden FURT".