Polsko úspěšně brání hranici před ilegálními migranty

usnarz gorny
8.9.2021 13:03
V průběhu uplynulých 24 hodin došlo ke 191 případům pokusů o nelegální překročení hranice mezi Běloruskem a Polskem, zadrženo bylo ilegálních 36 migrantů, informovala polská Hraniční stráž. Mezi zadrženými je 18 občanů Iráku, tři lidé z Íránu, tři občané Tádžikistánu a12 osob, jichž příslušnost je zjišťována. Ostatní pokusy o překročení hranice byly zmařeny.

Na východní hranici Polska s Běloruskem v současnosti platí mimořádný stav, který má posloužit k ochraně hranice Polska a vnější hranice Evropské unie. K jeho zavedení přispěly i avanturistické pokusy některých opozičních politiků a tzv. aktivistů narušovat práci hraniční stráže a také poškozovat budovaný hraniční plot.

 

Hraniční stráž také informovala, že situace u obce Usnar  Górny, kde na běloruské straně hranice kočují asi tři desítky migrantů, je nezměněná.  Migranti, kteří jsou podle zjištění převážně z Iráku a nikoli z Afghánistánu, jak tvrdí promigranští aktivisté, dostávají od běloruských orgánů bezpečnosti jídlo a pití, ale také cigarety  a  jsou jim nabíjeny baterie jejich mobilních telefonů.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.