Premiér Pellegrini kritizuje Fica

pellegrini fico
9.9.2019 11:04
Slovenský předseda vlády se v nedělním pořadu zpravodajské televize TA3 „V politice“ kriticky postavil proti vyjádřením předsedy Směru Roberta Fica proneseným v souvislosti s odsouzením poslance Milana Mazurka za rasistické výroky.

Budu se muset pana předsedy zeptat, zda je to nová doktrína naší strany,“ řekl   Pellegrini.  Na Ficově místě by prý raději přiznal, že se mu pod jeho vedením romský problém nepodařilo vyřešit. Podle jeho názoru jsou takové řeči nebezpečné a je třeba je odsoudit.  Fico na videu zveřejněném na Facebooku po odsouzení Mazurka a z toho plynoucí ztrátě mandátu poslance parlamentu řekl: „Když někoho popravíte za pravdu, uděláte z něho hrdinu.“  „Jestliže má být rozsudek nejvyššího soudu měřítkem toho, co je ve výrocích na adresu Romů trestným činem, mohou orgány činné v trestním řízení jít do kterékoli hospody na Slovensku a všechny hosty včetně ležících psů pozavírat,“ říká Fico. „To se mám opravdu bát říct, že podporuji policisty v tvrdých zásazích v romských osadách, jako to bylo v Moldově nad Bodvou? To se mám bát říct, že část Romů zneužívá sociální systém?“ – ptá se bývalý premiér. Fico říká, že rozsudek respektuje, ale hodnotí ho jako mediální.  Vyjádřeními Roberta Fica se začala zabývat Národní kriminální agentura.  Kritika Fica je podle všeho snahou Pellegriniho ovládnout stranu Směr. Přitom podle bývalého ministra slovenské vlády Tomáše Druckera před určitou dobou mu sliboval odchod z vlády a zapojení do nového Druckerova politického projektu.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Romská otázka

Pan Pellegrini propásl příležitost mlčet. Nejen, že podkopl židli svého stranického šéfa, ale především se postavil proti Svobodě slova a také klasickému rozdělení moci ve státě. Pokud pan poslanec Mazurek hovořil v rádiu obecně a nepoužil žádných neslušných slov, pak se jedná o velmi nebezpečný precedens. Pokud někoho nazvete například hlupákem, pak maximálně skončíte před přestupkovou komisí a dostanete tisícovku pokuty. Pan poslanec Mazurek zjevně žádné nadávky nevyslovil.

Také hodnocení bývalého premiéra Fica je absolutně neobjektivní. Věřím, že i na Slovensku běží řada projektů na integraci Romů. Dále, díky začlenění do EU a dobrým vztahům, odešla řada Romů za lepším, například do Anglie nebo ČR a tím zmenšila míru problému na Slovensku.