Rekordní počet projevů antisemitismu v Německu

antisemitismus německo
17.2.2021 13:16
V Německu stoupá vlna antisemitismu. V loňském roce tam byl zaznamenán rekordní počet trestných činů spojených s antisemitismem. - V roce 2020 došlo v Německu k 2 275 takovým činům, což jsou nejhorší čísla za posledních 20 let.

Mezi 2275 antisemitskými trestnými činy bylo v roce 2020 zaznamenáno 55 násilných činů a 313 propagandistických trestných činů (například použití protiústavních symbolů). Všechny ostatní trestné činy, včetně urážek a podněcování, jsou uvedeny v kategorii „jiné“. Celkem bylo identifikováno 1367 podezřelých z 2275 trestných činů. Bylo zatčeno pouze pět, nebyl vydán jediný zatýkací rozkaz. Podle údajů německé vlády dochází k útokům na Židy v průměru 6krát denně.

Jako důvod je uváděna koronavirová pandemie. Ve společnosti se rozšířily extrémistické trendy, pravicové i levicové, druhým zdrojem je  velká skupina lidí pocházející z islámských zemí.  Některým politologům situace připomíná dobu, kdy se zrodil fašismus. Poválečná politická krize související s výsledky války,  ztráta území, dlouhá   hospodářská krize. Pak bylo nutné najít nepřítele, který byl nalezen u Židů.

 

Ilustrační foto

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.