Růžové svastiky na hrobech. Barbarství ve Francii

svastiky na hrobech
30.12.2020 11:31
Více než šedesát náhrobků na křesťanském hřbitově ve Fontainebleau bylo zničeno neznámými pachateli. Na hrobech byly namalovány růžové svastiky. Starosta Fontainebleau Frederic Valletoux informoval o této devastaci na Twitteru. Ministr vnitra Gerald Darmanin také vyjádřil své rozhořčení prostřednictvím sociálních médií. Zdůraznil, že úřady udělají cokoli, aby našly pachatele tohoto „hanebného zločinu“.

Podle prezidentky pařížského regionu Valerie Pecresse je tato profanace „dílem neonacistů“. Kombinace svastiky s růžovými barvami je však záhadná,   může to podle komentářů naznačovat spojení pachatelů s LGBT komunitami. „Duhová svastika“ je moderní výraz pro fenomén nadměrného zastoupení homosexuální menšiny mezi členy německé NSDAP.

Francouzský historik  Dr. Pierr  Vermeren podotýká, že každoročně  jsou zničeny a zneuctěny tisíce náhrobků na hřbitovech po celé zemi. Tolik případů znesvěcení ostatků a hrobů mrtvých, které jsou v každé  civilizované kultuře ctěny a chráněny, svědčí prý o nástupu divošské  společnosti.

Nejvíce útoků je na hroby křesťanů, v roce 2019 jich bylo až 1052.

 

  Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.