Srbové vyhostili proimigrantské aktivisty ze zemí EU

srbsko migranti
7.2.2020 11:58
Srbský soud odsoudil několik proimigračních zahraničních aktivistů ze států Evropské unie k pokutám a vyhoštění ze země. Srbsko musí opustit do 7. února. Odsouzení napadli ve městě Šid v západním Srbsku místní aktivisty.

Členové organizace Sokoli se jako dobrovolníci věnovali  delší dobu úklidu opuštěné továrny  Grafosrem, ve které si ale zřídili tábořiště nelegální migranti navzdory tomu, že ve městě existuje oficiální centrum pro migranty. Šid se nachází nedaleko chorvatské hranice a ve městě a okolí se soustřeďují ilegální migranti, kteří se snaží dostat do států Evropské unie. Právě přes Chorvatsko, poté co  Maďaři utěsnili své hranice, vede trasa ilegální migrace přes srbsko-chorvatskou hranici.  Členové Sokoli ilegální tábořiště uklízeli na objednávku místních orgánů. 25. ledna byli fyzicky napadeni mimo jiné skupinou proimigračních aktivistů z Evropské unie, kteří ve městě provozují vývařovnu pro ilegální migranty. K dalšímu střetu došlo 1. února, kdy podle jedné z aktivistek, citované liberáním portálem Balkan Insight, byli Srbové agresivní a pokoušeli se „migranty vyhnat“ vyřezávám náletových keřů a likvidací migrantských stanů. Soud takovouto interpretaci událostí neuznal a naopak vyhostil aktivistické útočníky.

Ilustrační foto: Ilegální migranti se časti vyhýbají oficiálním registračním střediskům. Má to samozřejmě dopad na jejich pobývání v Srbsku. Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.