Švédsko: Nárůst organizovaného zločinu je způsoben migrací a nedostatečnou integrací

Anders Thornberg
12.1.2022 12:55
Šéf švédské policie Anders Thornberg včera na tiskové konferenci uvedl, že nárůst organizovaného zločinu v zemi je způsoben migrací a nedostatečnou integrací. "Situace je velmi vážná," zdůraznil. Sdělovací prostředky poznamenávají, že je to poprvé, co šéf švédské policie veřejně připustil, že taková korelace skutečně existuje.

V letech 2020-21 u nás zemřelo na následky střelby téměř 100 lidí a včera byl zastřelen další. Organizovaný zločin, násilí se střelnými zbraněmi a bombové útoky se staly jednou z hlavních výzev, kterým čelí švédská policie a společnost jako celek , řekl.

Vrchní švédský policejní velitel požaduje od politiků řadu změn, aby gangy rozbily.  „Sociální služby musí být posíleny a musí být přítomny 24 hodin denně v 61  citlivých  oblastech Švédska. Měly by se zpřísnit tresty za organizovaný zločin a mělo by se usnadnit zabavování majetku, zdůraznil. Upozornil také na překážky, které přináší ustanovení o ochraně osobních údajů a snahu nezahrnout zemi původu žadatelů do registrů.

Anders Thornberg se zúčastnil v úterý ukončené dvoudenní bezpečnostní konference „Společnost a obrana“, která se koná každoročně začátkem ledna.

 

Foto: Anders Thornberg, Twitter

 

 

 

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.