Trollové zesměšnili tajné služby, světová média a McCaina

trump mccain
12.1.2017 00:38
Jako naprostá diskreditace amerických tajných služeb a také mnoha světových médií se jeví informace, že Donald Trump může být vydírán kompromitujícími materiály ze složky shromážděné ruskou tajnou službou. Ukazuje se, jak patrno z nových zpráv zahraničních sdělovacích prostředků, že služby a sdělovací prostředky skočily na hru trollů z portálu 4chan.

Zpráva o Trumpa byla zveřejněna na portálu BuzzFeed a ve vysílání CNN, byť s dodatkem, že nebylo možné ji ověřit a může obsahovat chyby. List "Washington Post" uvedl, že tyto informace jsou součástí zprávy o vměšování Ruska do amerických prezidentských voleb, kterou od tajných služeb dostal B. Obama i D. Trump. Britský "Guardian" ve svém internetovém vydání psal, že informace před dvěma měsíci předal FBI republikánský senátor John McCain.

Kritici zprávy poukazují na skutečnost, že zpracování zprávy je odlišné od jiných materiálů vypracovávaných americkými a britskými tajnými službami. Kromě toho byly v textu nalezeny i faktické chyby, např. o pobytu jednoho z Trumpových spolupracovníků v Praze, který se ovšem nikdy neuskutečnil. Kromě toho „nesedí“ ani označení o stupni utajení, který není používán ani jednou z údajně zdrojových služeb.

Ukazuje se, že zpráva o materiálech umožňujících Trumpovo vydírání je výmysl trollů portálu 4chan, kteří vymysleli příběh o pobytu Donalda Trumpa v Moskvě v apartmá, ve kterém dříve pobýval Barack Obama. Z nenávisti k prezidentovi pk měl najmout dvě prostitutky, které měly na jeho žádost pomočit postel, ve které Obama spal.

Příběh byl zaslán republikánu Ricku Wilsonovi, který je znám jako silný odpůrce Trumpa. Z jeho rukou se informace dostala nejen k CIA, ale také do štábu demokratů. CIA ji potom zahrnula do materiálu pro současného a budoucího prezidenta a následně se dostala i do médií.

Budoucí prezident Donald Trump označil informace za falešnou zprávu a „totální hon na čarodějnice“.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Drak

Jestli se doteď McCain

Jestli se doteď McCain počurával a bez drog nefungoval, tak teď se bude po.rávat.