Tůma jako chudáček číslo 1?

30.11.2010 20:16
Nerozumím logice nespokojených pražanů s koalicí ODS - ČSSD a jejich argumenty mi přijdou nelogické. Tůma je podle nich chudáček, ODS a ČSSD "prasáci". Přitom je nad slunce jasné, že za současnou koalici nese odpovědnost právě teď už opoziční TOP 09 a její slavný vyjednávací tým, který vedl vyjednávání absolutně nesystematicky, netakticky a nelogicky.
Jiří Dienstbier ml. hovořil o tom, že nechce do koalice s ODS. To jinými slovy znamená, že jistě před volbami jednal s TOP 09 a panem Tůmou. Dnešní návštěva exprezidenta Havla na magistrátu je toho důkazem. Dienstbierův otec a Havel k sobě měli vždy hodně blízko a drželi spolu. Vyjednávací tým TOP 09 přesto vyjednával i s ODS, i když prakticky mohl již od počátku tušit, že vyjednávání s ČSSD by bylo jednodušší a průchodnější. Už kvůli vyjádřením obou lídrů - tedy Nečase i Sobotky, kteří byli oba proti koalici ODS - ČSSD. Vyjednávání ČSSD a TOP 09 by tedy zcela jistě podpořil alespoň Sobotka. Možná i Nečas. Podle mého názoru je na vině pan Laudát, bývalý poslanec za ODS, a podle všeho ne příliš schopný vyjednavač. Spolu s politickým amatérem Tůmou to prostě spískali. A teď pískají s pískajícími? TOP 09 to prostě projela a dala prostor, aby vznikla koalice ČSSD - ODS, a to svým nesystematickým vyjednáváním.
karel-nizbor
Ač volil jsem levici, je to všechno na pravici... I levice.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

albert
Milan Kyselý. Výběr mohl být opravdu jen mezi Tůmou a Svobodou. ČSSD nemohla reálně uvažovat, že její kandidát bude primátorem. Primátor je výsostně politická funkce, proto je volen. Zvolený politik samozřejmě musí být dobrým manažerem, přestože to není jen manažerská funkce. V případě čistě manažerské funkce by bylo výběrové řízení nikoliv volby. Maskot Tůma se předvedl jako velice neschopný politik, když dokázal prokaučovat obrovský náskok z 1. kola voleb. Zřejmě myslel jen na své dobré budoucí příjmy a to způsobilo neschopnost vyjednat koalici. Je však možné, že je neschopný politik. Také myslím, že Svoboda získal větší sympatie a to i svým postupem v přímém přenosu při volbách.
albert
Tůma není chudáček ani mesiáš. Pro veřejné blaho za málo peněz samozřejmě pracovat nebude. Svou energii a znalosti věnuje tomu, kdo dobře zaplatí a veřejnému blahu se bude věnovat okrajově nebo vůbec jako doposud. V období komunismu s jistotou jeho trvání kdesi v nedohlednu by měl malou pravděpodobnost dobrých příjmů bez členství v KSČ. Při jeho touze po dobrém platu by u komunistů (netvrdím, že přesvědčením a světonázorem) zřejmě byl.
zdobinsky
Mám-li si vybrat osoby, tak je mi sympatičtější Svoboda. Lékař a gynekolog, léta aktivní v řadě nelehkých veřejných funkcí. \r\nBankéř Tůma zpoza pancéřových stěn ČNB moc možností vidět lidsky svět neměl. Nechtěl bych, aby se to učil až jako primátor, přičemž moc nevěřím, že by se to byl schopen naučit, protože tito pánové mívají velice specifické vidění světa. Moc lidskosti v něm není.