Ukrajina v původních hranicích prý neexistuje

zacharovova
19.6.2022 19:16
„Ukrajina, kterou jsme znali, v rámci hranic, která kdysi byla, už neexistuje a už nikdy nebude. Je to zřejmé, “řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová, citovaná Sky News-Arabia na kanálu Telegram.

Připomeňme ,  že zástupce   nových  úřadů   v Chersonské oblasti  Kiril   Striemousov oznámil, že její po 24. únoru  nově narození obyvatelé budou ruští občané. Zástupce úřadů také  dodal, že všichni sirotci dostanou i ruské občanství.

Agentura RIA Novosti také cituje Striemousovovo prohlášení z předchozího dne, kdy řekl, že v regionu je "horečná poptávka" po ruských pasech. Počet žádostí o získání ruského občanství podaných v Chersonské oblasti vyčíslil na desítky tisíc. První obyvatelé regionu dostali ruské pasy 11. června.

 Chersonská oblast byla rychle dobyta ruskými jednotkami po jejich invazi na Ukrajinu 24. února. Právě na jižní frontě dosáhli Rusové největších úspěchů.  Poznamenejme, že z regionu je Alexej Kovaljov,  jediný poslanec ukrajinského parlamentu, který přešel na ruskou stranu.

 

  Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.