Ukrajinci evakuovaní z Bali odmítají opustit letadlo

boryspil
30.3.2020 17:08
Asi pět desítek Ukrajinců, kteří přiletěli v noci na dnešek na mezinárodní letiště Boryspil u Kyjeva z Kataru, odmítá opustit letadlo a podstoupit povinnou karanténu. Z Kataru dorazila dvě letadla, na jejichž palubě bylo celkem 350 evakuovaných osob.

Většina evakuovaných z se nařízení podřídila, se zbylou skupinou vyjednává policie. Podle sdělovacích prostředků jde o Ukrajince, kteří byli evakuováni z ostrova Bali v Indonésii s transferem v Kataru. Tvrdí, že nedali souhlas s umístěním do karantény, pouze podepsali, že o takovém požadavku byli informováni a vládní rozhodnutí bylo přijato v čase jejich letu. Asi stovka lidí byla umístěna do karantény v hotelu v centru Kyjeva, nabídnuta byla i karanténa v hotelu vyšší třídy za poplatek 300 euro. V neděli Ukrajinci evakuování z Vietnamu opustili letiště po násilném útoku na letištní východy. Ukrajinská vláda v neděli rozhodla, že všichni Ukrajinci vracející se z ciziny musí následující dva týdny pobývat na pozorování ve zvlášť k tomu účelu vytvořených karanténních zařízeních. Na Ukrajině bylo dosud oznámeno 480 případů nákazy koronavirusem, zemřelo 11 osob.

 

Ilustrační fotoKomentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

:-)

Inu projev svobodné vůle. Alespoň tak okomentoval skutečnost, že pasažeři jiného ukrajinského repatriačního letadla protrhly bariery na letišti a rozutekli se kdo kam, ukrajinský ministr zahraničí, který řekl, že tím "Ukrajinci jen projevili nesmírnou vůli po svobodě..."