Ukrajině hrozí bankrot

ukrajina rozpad
17.3.2020 17:49
Poslanec ukrajinského parlamentu za prezidentskou stranu „Sluha lidu“ Oleksandr Dubinsky prohlásil, že Ukrajině hrozí bankrot. „Jako stát i jako hospodářství směřujeme k bankrotu,“ říká poslanec ve videu, které je sdíleno na Facebooku.

Dubinsky přiznává, že bez globální hospodářské pomoci není možné splatit domácí a ani zahraniční dluhy. Ukrajinská vláda prý nemá žádný plán pro případ, že  Mezinárodní měnový fond Kyjevu nepomůže. Již dříve   předseda politické rady strany Opoziční platforma – Za život  Viktor Medvedčuk  varoval, že příliš velký podíl spekulativního kapitálu ve státních obligacích může vést ke kolapsu ukrajinského hospodářství.  V důsledku dlouhodobé ukrajinské krize se objevují i názory, že Kyjev by měl  změnit geopolitickou orientaci na Čínu a výměnou za finanční pomoc prakticky Ukrajinu do jejích rukou privatizovat. V každém případě si stále více lidí uvědomuje, že Ukrajina v dnešní podobě těžko obstojí a že hrozí dezintegrace a zánik státu.

 

 

 

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Umíte si představit bezednou studnu?

Umíte si představit bezednou studnu?  Asi to je obtížné - podobně jako "nekonečný" vesmír. 

Vždy (nikoliv kvůli chválení se, ale coby argument) uvádím, že jsem na Ukrajině (jakož i v Rusku) byl mnohokrát a mám tam dobré známé. Jestli něco na UA funguje, tak je to korupce. 

Pamatuji se, jak jsme před 25 lety chtěli založit na Ukrajině TOO (to jest es-er-óčko). Jen tak na zkoušku, pro případ, že bychom dostali nějaký dobrý nápad nebo získali kvalitní kontakt.

Naši ukrajinští partneři nás varovali, abychom to nedělali. Proč? Protože OKAMŽITĚ, bez ohledu na výsledcích bychom museli platit všelijaké daně a poplatky. 

A otevřít tam nějakou výrobnu? I kdybychom převzali fungující objekt, hned by  se tam nahrnuli všelijací kontroloři, kteří by požadovali opětovná povolení (doprava, voda, elektro, plyn atd. atd.)

EVROPSKÁ UNIE UŽ NASYPALA DO UKRAJINY OHROMNÉ MNOŽSTVÍ PENĚZ. KTERÉ UŽ NIKDY NEUVIDÍ. A TOTO JE ZCELA ZŘETELNÝ NÁBĚH, JAK TOTO PLÝTVÁNÍ VE VELKÉM ZOPAKOVAT.