Blogy uživatele Radim Valenčík

obrazek
25.3. 09:59
Nejméně 14x spadla včera v Událostech, komentářích na ČT 24 Kalouskovi maska z obličeje, tedy ochranná rouška, a odhalila jeho červený nos. Vyvolal tak otázku, jaké s má zkušenosti a zda ji vůbec nosí, když zrovna není v televizi či parlamentu.
obrazek
10.12. 11:53
Když jsem včera v podvečer vycházel z domova na tramvaj u Národního divadla, překvapila mě dlouhá fronta táhnoucí se od kavárny Slávia kolem hlavní budovy AV ČR. Napočítal jsem přes 200 lidí a mizela ve dvoře Violy, kde je knihkupectví, ale i divadlo. Takovou frontu jsem tady ještě neviděl.
obrazek
30.5. 12:07
V "Prvních zprávách" v rubrice "A co vy na to říkáte pane Zbořile?" popsal 29. května Zdeněk Zbořil velmi vtipně novou iniciativu Jakuba Jandy spočívající v hledání toho, kdo financuje proruské informační zdroje působící u nás.
obrazek
25.3. 17:46
Babišův biblický projev na 43. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 byl některými kritizován a odmítnut, jinými přivítán. Myslím, že celkově Babiš příznivce spíše získal, než ztratil.
obrazek
22.10. 02:42
Zatímco bývalá místopředsedkyně senátu Alena Gajdůšková lítostně rozjímá, proč ji voliči neprojevili dostatečnou přízeň v senátních volbách, aniž by reflektovala, v čem (s výraznou pomocí své strany) selhala, vydal se zcela nečekaně stejnou cestou jako ona stávající předseda senátu Milan Štěch.
obrazek
12.10. 12:37
Voliči v senátních a komunálních volbách odmítli importování sil uvolněných "pozdním Majdanem" do našich podmínek. Současně byla odmítnuta politika euronátlaku a euronesmyslů v podobě sankcí a dalších absurdit souvisejících se hrou, která byla rozpoutána na Ukrajině.
obrazek
1.8. 06:25
Představitelé EU se dohodli na tom, že podstatným způsobem rozšíří sankce proti Rusku, aniž by byly důsledně vyšetřeny příčiny tragédie malajsijského civilního leta. Tím učinili krok, který lze nazvat z hlediska EU sebevražedným.
obrazek
6.7. 09:38
Podle oficiálních údajů OSN Od počátku dubna na východě Ukrajiny zemřelo 257 civilistů a 86 ukrajinských vojáků. Když bylo upáleno přes 40 lidí v Oděse, snažili se to někteří vykázat jen jako provokaci. Podobně i později v Mariupolu. A pak jsme si začali zvykat. Tu "pár" mrtvých civilistů...
obrazek
24.5. 19:05
Hned ráno se mě ptal jeden z kandidátů na europoslance (kterému fandím), proč přišlo tak málo lidí k unijním volbám. Bude se to komentovat různě. Ale hlavní důvod jsem na facebooku uvedl již včera. Proč nikdo nechodí? Napsal jsem: "Ukrajinský debakl, tj. důsledek servilní europolitiky vládních...
obrazek
17.5. 21:33
Když někdo podporuje vraždění, tak nemá problém podporovat i kradení. Z toho asi vychází současné eurounijní vedení, které se rozhodlo udělat krok, s nímž budou mít problémilidé typu Phillipa Janýra či Petra Zamarovského. Pokud si ovšem uchovali zbytek soudnosti.