Blogy uživatele Filip Andler

obrazek
dnes 10:18
Bulharští voliči 4. dubna řádně zamíchali kartami, a přestože opět zvítězila strana současného premiéra B. Borisova, její koaliční potenciál je takřka nulový. Do parlamentu se dostalo šest politických stran – tři tradiční a tři nové, ale společnou řeč budou hledat jen obtížně.
obrazek
9.4. 08:02
Mnozí skeptici se obávali toho, že po vítězství demokrata Joe Bidena v prezidentských volbách skončí mírová éra Donalda Trumpa a zdá se, že tato obava se ve světle posledních událostí ukazuje jako oprávněná. Biden nejprve nazval ruského prezidenta „vrahem“ či „zabijákem“ a nyní přilévá olej do ohně...
obrazek
4.4. 09:37
Izrael slaví Pesach ve znamení návratu k normálnímu životu. Většina obyvatel podstoupila očkování, lockdowny jsou minulostí a nemocnice se vyprazdňují. Lidé navštěvují restaurace, kluby i synagogy. Co však zůstává konstantou izraelské politiky, je volební pat a fragmentace politického spektra.
obrazek
29.3. 14:30
Kvůli pandemii byly parlamentní volby v Nizozemsku rozloženy do tří dnů od 15. do 17. března, aby v předstihu mohli volit senioři a ve volebních místnostech se nepotkávalo příliš velké množství lidí. Volební účast totiž bývá tradičně vysoká a i tentokrát dosáhla na téměř 79 %.
obrazek
23.3. 12:24
Exprezidentka Cristina Fernández-Kirchnerová, která vládla v letech 2007 – 2015, prováděla důsledně levicovou politiku a přátelila se s Hugem Chávezem, Evo Moralesem a dalšími revolučními lídry Latinské Ameriky. Po čtyřleté pauze je tato dáma zpět na scéně. V roce 2019 zvítězil v prezidentských...
obrazek
18.3. 13:51
Slovenská středopravá čtyřkoalice se po roce vládnutí otřásá v základech a lidem se začalo stýskat po sociální demokracii. Největší napětí panuje mezi předsedou vlády Igorem Matovičem (OĽaNO) a ambiciózním vicepremiérem a ministrem hospodářství Richardem Sulíkem (SaS).
obrazek
12.3. 14:20
Dne 14. března se uskuteční lokální volby ve významných západoněmeckých spolkových zemích –Bádensku-Würtembersku a Porýní-Falci. Žádné zásadní změny v dosavadním rozložení politických sil, které existuje od roku 2016, však nelze čekat. Dva poslední průzkumy preferencí z počátku března vycházející z...
obrazek
7.3. 15:05
Lež č. 6: V Sin-ťiangu je provozována asimilační politika vůči etnickým menšinám za účelem systematické eliminace ujgurské kultury.
obrazek
3.3. 11:20
Ujgurská autonomní oblast Sin-ťiang na severozápadě Číny je krásná země, kde žije v symbióze 56 různých etnických skupin. V posledních letech zde dochází k prudkému ekonomickému rozvoji a prosperitě, přičemž je udržována sociální stabilita, zachováváno kulturní dědictví a svoboda náboženského...
obrazek
26.2. 11:30
Joe Biden minulou středu dlouze telefonoval s izraelským premiérem, a to vůbec poprvé v roli amerického prezidenta. Podle B. Netanjahua byla hodinová konverzace velmi vřelá a přátelská.