VIP blogy uživatele Ivan Přikryl

obrazek
29.1. 09:35
Jednou, před několika lety, jsem četl krátkou esej o údolí smrti. Je to nejteplejší místo v Americe kde nic neroste, protože tam neprší. Prý ale někdy v roce 2005 zde pár dní pršelo. Suché vyprahlé údolí krátce na to rozkvetlo.
obrazek
14.1. 09:08
Jen málo kdo dnes pochybuje, že bydlení a jeho dosažitelnost je u nás v pořádku. Naše vlády posledních několika funkčních období sice tuto skutečnost poněkud přehlížejí, a to nejméně 15 let. Nejsou však v dnešním světě, bohužel, až tak výjimečné, krize dostupnosti bydlení tu jen mírně, tu ale...
obrazek
18.12. 09:30
Dostupnost bydlení je, dá se říci, problém globální, ovšem jsou velké odlišnosti v přístupu jednotlivých zemích. A nerad konstatuji, že Česká republika v mnoha ohledech, bohužel, nevyniká.
obrazek
1.5. 10:03
Právní řád by měl mít určitou logickou strukturu. V praxi se stává právo naléhavým nástrojem především při řešení nestandardních situací. Zde se podle teoretiků objevuje zásadní dilema střetu totality a demokracie. Rozumím jim tak, že jde o pokušení s odvoláním na obecné blaho použít formu...
obrazek
24.4. 07:31
Pozorovatel je člověk, který není přímým aktérem procesů, ale vnímá, sleduje je, soustavně a vytrvale. Ve vztahu k současné politice jsem tedy pozorovatel. Nepozoruji však oblast mě cizí. Byly doby, kdy jsem byl také aktérem. Jsem tedy zatížen osobní zkušeností, proto nejsem nezasvěceným...
obrazek
24.3. 08:21
Když nějakou dobu žijete v New Yorku, sledujete prioritně co se děje doma, vždyť tam žijí děti, příbuzní a známí, ale také situaci zde. A samozřejmě se neubráníte porovnání.
obrazek
17.2. 09:06
Chci začít malou úvahou. Zatímco občan, laik, si může přát snadná řešení složitých jevů, politik, ústavní činitel by měl mít jisté bariéry. Tou první je třeba slib, který skládá poslanec, ministr, ve kterém prohlašuje nejen, že bude ctít zákony, ale také že bude postupovat svědomitě.
obrazek
16.8. 08:14
Každý den ráno otevírám servery se zpravodajstvím z České republiky, jsem již poměrně dlouho v zahraničí, lépe řečeno „v zámoří“. A také dost často létám do Prahy, kde atmosféru naší politické scény mohu sledovat online.
obrazek
20.6. 23:01
Podle médií je jasné, že se ČSSD, naše nejstarší politická strana, stala na českém politickém kolbišti z obra naprosto marginální silou. Preference sociálních demokratů padají všude po Evropě a většina voleb pro ně končí katastrofou. Stačí letmý pohled a je jasné, že na starém kontinentě...
obrazek
9.5. 09:51
Jakýsi můj „jednostranný závazek“ publikovat systémy sociálního bydlení v některých evropských zemích vznikl spontánně. Silně pociťuji rozdíly v pojetí bytové politiky v mnohých zemí světa a u nás, kde je bydlení na pokraji politického zájmu.