Články uživatele Jiří Paroubek

obrazek
17.9. 15:56
Agentura pro výzkum veřejného mínění Median zpracovala exkluzivně pro ČRo průzkum přijatelnosti, respektive důvěry a nepřijatelnosti, respektive nedůvěry na funkci premiéra u špiček vlády a politických stran.
obrazek
20.8. 16:13
Když jsem před půl rokem, uprostřed nejhlubší pandemické krize uváděl, že jakmile dojde k obratu v počtu nemocných a zemřelých, obrátí se také volební preference ve prospěch hnutí ANO a obecně obou vládních stran.
obrazek
2.8. 13:05
Ten trend je, že pravice včetně Pirátů, pokud jde o volební preference, stagnuje a hnutí ANO vede. V souhrnu mají pravostředové strany 42,5% preferencí a ty ostatní, tzn. hnutí ANO, SPD, KSČM a ČSSD mají v souhrnu 46,5% preferencí.
obrazek
20.7. 16:11
V dnešním článku redaktorky HN J. Hrstkové jsem se z nadpisu dozvěděl: „Topolánek s Paroubkem byli loseři. Takhle má premiér investovat podle Babiše!“.
obrazek
28.6. 15:56
Čím dál více nabývám dojmu, že volební preference tak, jak je prefabrikují agentury pracující pro ČT, tedy Kantar CZ a Data Collect, jsou účelovými prefabrikáty.
obrazek
25.6. 14:49
Agenturu CVVM jsem při vyhodnocování validity jejich průzkumů veřejného mínění, zaměřených na preference politických stran nebral ve svých analýzách nikdy tak vážně, jako většinu dalších agentur. A tak v tom mírném skepticismu budu pokračovat i v situaci, kdy se mi zdá, že tak říkajíc, dochází na...
obrazek
19.6. 09:44
Data Collect a Kantar CZ jsou agentury pro výzkum veřejného mínění, které pracují dlouhodobě pro Českou televizi. Chce se dodat pro úplnost, že zpravodajství ČT pracuje dlouhodobě pro pravicovou opozici.
obrazek
14.6. 16:14
Dne 26. září čekají Německo volby do Spolkového sněmu. Kandidátem SPD na spolkového kancléře je Olaf Scholz, který je již tři a půl roku ministrem financí SRN a předtím byl léta velmi úspěšným starostou severoněmeckého Hamburku. Pod jeho vedením SPD vítězila v tomto městě a zároveň spolkové zemi ve...
obrazek
11.6. 16:35
Výzkumná agentura Phoenix research zveřejnila dnes průzkum volebních preferencí politických stran za měsíc červen. Jsou to zajímavá čísla. Vyplývá z nich, pokud sečteme na jedné straně obě pravostředové předvolební koalice (Piráty se STAN a trojkoalici SPOLU), že to dá dohromady zhruba 40%...
obrazek
4.6. 16:40
Před začátkem letní sezóny vydaly Evropská agentura životního prostředí a Evropská komise zprávu o hodnocení kvality vody na místech ke koupání v zemích Evropské unie a ve Velké Británii za rok 2020. Před začátkem letní sezóny má takováto informace značný význam.