VIP blogy uživatele Jiří Paroubek

obrazek
včera 15:10
Volby do poslanecké sněmovny měly tentokrát velmi specifickou příchuť. Velmi významnou roli, a to větší, než kdykoliv před tím, sehrály vlastně strany antisystémové, anebo strany jdoucí mimo hlavní proud české politiky. Tedy Komunisté, Okamura a jeho sdružení kandidátů, Piráti a tak nebo onak také...
obrazek
19.10. 12:37
Při návštěvě prezidenta v Plzni a na Plzeňsku opět někteří politici pravice, kteří jinak vynikají pouze svou naprostou veřejnou neznámostí, ukázali svou úroveň, když odmítli přijít na krajský úřad k setkání s prezidentem.
obrazek
18.10. 19:07
V neděli 22. října se ve dvou italských regionech, Lombardii a Benátsku, uskuteční referendum za rozšíření autonomie těchto územních celků v rámci Itálie.
obrazek
17.10. 20:35
Zdá se, že voliči se v nadcházejících volbách nechystají příliš honorovat – soudě podle posledních zveřejněných výsledků průzkumů veřejného mínění – dobré pracovní výsledky Sobotkovy vlády. Vláda přitom přispěla ke stabilizaci českého hospodářství, růstu životní úrovně občanů, neměla žádné velké...
obrazek
16.10. 15:05
Již 20 let nevyhrála v Dolním Sasku SPD a ani v průzkumu veřejného mínění nedokázala za tu dobu být silnější sranou, nežli její největší politický rival, tedy CDU.
obrazek
16.10. 14:58
Rakouské parlamentní volby vyhrála podle očekávání Lidová strana Rakouska (ÖVP) ministra zahraničí Kurze, která obdržela, před započtením hlasů z korespondenčního hlasování 31,4 %, což jí umožnilo ve 183členné spolkové radě získat 61 mandátů.
obrazek
13.10. 15:20
O tomto víkendu proběhne několikero volebních klání, která budou více nebo méně významně poznamenávat vývoj v okolí České republiky. Přesněji tedy dvoje volby, zemské volby v Dolním Sasku a parlamentní volby v Rakousku. Těmi třetími volbami jsou volby v Japonsku.
obrazek
13.10. 15:18
Prezident M. Zeman ve vyjádření na tiskové konferenci po svém vystoupení na shromáždění Rady Evropy tnul do živého. Řekl to, co každý realisticky uvažující člověk musí vědět. Zpětvzetí Krymu Ruskem před čtyřmi lety je věc, která je nevratná, ať se to komukoli líbí, či nikoli.
obrazek
12.10. 14:34
Vzpomínám si na do značné míry plané a zpolitizované diskuse v letech 2005–2006, kdy Česká republika získala možnost velké zahraniční investice koncernu Hyundai v Nošovicích.
obrazek
12.10. 14:24
V poslední době, můžeme říci v posledních 2–3 letech, prakticky plošně rostou ceny bytů i bytových domů. V čase hospodářského růstu je to určitě zákonité, ale je to také způsobeno tím, že vláda po čtyři roky neudělala v oblasti bydlení vůbec nic. Oním „nic“ mám tedy na mysli nové zákony, které by...