VIP blogy uživatele Jiří Paroubek

obrazek
včera 19:04
Je to zhruba šest týdnů, co byla sociální demokracie ve volbách bita jako žito. V prvním povolebním průzkumu veřejného mínění velmi kvalitní a věrohodné agentury pro výzkum veřejného mínění TNS Kantar, zaznamenala sociální demokracie 5,5 % volebních preferencí.
obrazek
11.12. 10:07
J. Tvrdík reagoval na můj zcela seriozní rozbor momentální situace ve Slavii se snahou převést celou věc do osobní a politické roviny. Já bych ale raději zůstal v té rovině sportovní.
obrazek
8.12. 14:55
Nedávno jsem měl možnost hovořit s jedním předním českým novinářem a ten mi mimo jiné řekl, že J. Tvrdík je v současné době vlastně nekritizovatelný. On si kombinací svých politických styků s poskytováním reklamy do médií vytvořil nimbus nedotknutelnosti. Tak to je a přitom věru je co kritizovat....
obrazek
8.12. 14:53
… A nevíme jen čemu. Zda to bude velká koalice CDU/CSU a SPD, anebo podpora minoritní vlády CDU/CSU ze strany SPD, či dohoda velkých německých stran o nových, tedy mimořádných volbách do Bundestagu.
obrazek
8.12. 14:39
Průmyslová výroba vzrostla za měsíc říjen o 10,5 %, což je opticky vynikající číslo. Tento ukazatel je však silně ovlivněn vyšším počtem pracovních dnů. Letošní říjen má oproti předchozímu roku o dva pracovní dny více. Po očištění o tyto dva dny činí růst průmyslu pouze 2,3 %.
obrazek
7.12. 12:18
Prezident Trump plní své předvolební sliby. Na některé hloupé předvolební sliby by ovšem měl spíš zapomenout. Se zrušením Obamacare sice hluboce nesouhlasím, ale dovedu je pochopit. Protože prostě vychází z Trumpova vidění světa. Jiné je to však s rozhodnutím uznat Jeruzalem za hlavní město Izraele.
obrazek
7.12. 12:11
Není velkým překvapením, že Piráti uspěli v Poslanecké sněmovně se svým návrhem na ustavení vyšetřovací komise na prošetření privatizace OKD. Je to zřejmě součást širší strategie Pirátů, kteří v Poslanecké sněmovně v zásadě nejsou ničeho schopni, nemají žádnou koncepci, ani program a chtějí se...
obrazek
6.12. 21:52
Končící premiér za ČSSD Sobotka udílí straně, kterou přivedl na hranici zániku, své rady. A bohužel to jistě nebudou rady poslední. A Sobotka má v ČSSD (bohužel) stále dost spřízněných duší na to, aby dále společně deformovali politiku této strany, kterou Sobotka dovedl k neslýchanému volebnímu...
obrazek
6.12. 17:15
Na včerejším více méně tradičním setkání představitelů českých exportních firem se objevilo několik zajímavých osobností. Jak dosavadních ministrů, tak budoucích ministrů a také budoucí premiér a také guvernér ČNB.
obrazek
5.12. 16:08
Po roce jsem opět navštívil čínskou provincii Če-ťiang a její hlavní město Chang-čou. Chang-čou vešlo do povědomí světa loni v dubnu, kdy se v tomto krásném a vestavném čínském městě uskutečnila schůzka státníků skupiny G20. Provincie Če-ťiang je region, který byl čínským prezidentem určen jako...