VIP blogy uživatele Jiří Vyvadil

obrazek
29.7. 21:57
Ano oproti minulosti, se rozhodlo v podstatě se na volby do Senátu vykašlat. Naprosto na rovinu Andrej Babiš konstatoval, že Senát je pro ANO ztrátová investice a je daleko důležitější soustředit se na vítězství v krajských volbách, kde je favoritem a samozřejmě příští rok ve volbách do Poslanecké...
obrazek
24.7. 10:29
Nepatřím rozhodně k častým komentátorům událostí v EU a pokud nyní dělám výjimku, tak prostě beru na vědomí, že v EU, ať si to kdo přeje či nepřeje žijeme, byť s ní souzní maximálně 25% voličů. A hlavně ten vývoj je nyní po koronaviru podobně zajímavý jako vývoj v USA, a zdá se, že se pomalu...
obrazek
22.7. 12:46
Oproti minulosti, kdy jsem často roztrpčele vypínal jakékoliv zmínky o summitech EU, zejména když Angela Merkelové blazeovaně prosazovala své koncepce, například na přijímání migrantů, nyní jsem téměř s netrpělivostí sledoval, co se v Bruselu děje. A stálo to za to.
obrazek
19.7. 09:28
Koronavirusová krize odstartovala často divoké změny v myšlení i jednání všude na světě. Vše se mění. USA se nám nezadržitelně rozpadají v přímém přenosu, ale i EU zažívá největší revoluci v rozložení významu jednotlivých zemí a jejich vůdců.
obrazek
17.7. 07:51
Jak známo, jsem zakladatel skupiny Přátel Ruska v České republice a naše skupina čítá přes 20 000 členů. Ale to samozřejmě neznamená, že bych nectil naše národní zájmy. Československo bylo, jak známo, velmi úspěšné při špionážní činnosti proti tehdejšímu protivníkovi, tj. Západu.
obrazek
16.7. 10:52
Po úmrtí Miloše Jakeše začaly diskuze ohledně jeho jména a opět se objevil termín totality či diktatury… Přitom podstata je někde úplně jinde.
obrazek
13.7. 15:29
Čas od času má člověk napsat článek, u kterého jeho známí a stoupenci budou jaksi rozčarováni.
obrazek
7.7. 08:37
Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.
obrazek
1.7. 10:53
Včera mnohý z nás, dokonce možná většina národa mohla souznít s prezidentem republiky, když heslo černošských aktivistů Black lives matter, provázené tisíci vyrabovaných obchodů, stržením a pomalováním možná stovek soch osob spojených i nespojených s otrokářskou minulostí, vynucovaným klekáním...
obrazek
30.6. 11:58
Takový rozvrat morální, zdravotnický i politický nemá ve světě obdoby. Nárůst nakažených koronavirem je cca o 45 000 lidí denně, boj proti rasismu se převrátil v davovou psychózu a hlavním nebezpečím se naopak stává černošský rasismus, nejvíce pěstovaný kulturními i intelektuálními elitami.