Blogy uživatele luis příspěvky

obrazek
20.10. 00:58
V hlavě i v srdci nejednoho prostého občana - počítám se mezi ně - se rojí úvahy a sílí pocit, že je nejvyšší čas trochu zklidnit myšlenky a nechat na lidské přirozenosti, ať sama všechen ten informační balast pošle tam, kam patří.
obrazek
18.10. 13:43
Už v bibli je zaznamenáno sedm let tučných a sedm let hubených v souvislosti s Josefem Egyptským. Tedy nic nového, už jsme si toho při návrhu a čerpání státního rozpočtu mohli všimnout.
obrazek
18.10. 10:44
Ceremoniál u příležitosti oslav státního svátku 28. října, který se má konat ve Vladislavském sále Pražského hradu je předmětem mediální a tedy neuchopitelné pozornosti. Opět je z toho "causa", na jejímž pozadí jsou z osob či z osobností pohodlné a snadné terče pro získání dalších...
obrazek
17.10. 13:33
Není mým zvykem (přinejmenším si to myslím) se otírat o to, čemu nerozumím, jmenovitě o politiku. Ale tentokrát tam nějakou souvislost či náznaky (ač neosobní) asi najdete, tak mi to pomiňte - jde přece jen o malou glosu, nic vážného.
obrazek
16.10. 12:33
Pokusil jsem se takto vyrovnat s problémem mlácení prázdné slámy - abych měl klid v rodině - po svém.
obrazek
15.10. 18:44
Překotný vývoj posledních událostí je ideálním časem k pozastavení a k poetickému přemítání nad tím co se to vlastně děje. Častokrát při setkání s nějakou neblahou pohromou většího rozsahu zalovím v paměti a obvykle tam nacházím podle pravidla "Nihil novi sub sole" (Nic nového...
obrazek
14.10. 15:27
Výzvu v titulku jsem si vypůjčil od sv. Matouše (bez jeho vědomí). Tato zásada v některých situacích dnešní doby se mi zdá překonaná, přesto se jí mnozí řídí, aby si zjednodušili život na úkor ostatních.
obrazek
14.10. 01:40
Vedle covidové tématiky vždy zbyde médiím trochu prostoru na zvěsti z ostatních stránek běžného života. Třeba, že mladík kradl sladkosti v době nouzového stavu a skončil ve vazbě.
obrazek
12.10. 15:16
Předem upozorňuji, že lidé s hlubší znalostí problematiky a s potřebou přesných formulací by dále neměli číst, protože po počátečních hrátkách se slovy jsem zejména v druhé polovině tohoto příspěvku volil slova i primitivní způsob takový, jakým jsem zvyklý vysvětlovat malým dětem jejich otázky.
obrazek
5.10. 22:04
Vzpomínáme si dobře na první vlnu epidemie koronaviru, kdy se nevyhnutelně objevila první úmrtí, ale ve společnosti nepřevládal pocit, že by šlo o více než osobní tragédii. Dokonce zaznívala optimistická prohlášení. Nyní je situace jiná. Nárůst úmrtí v souvislosti s koronavirem zrychuje, aniž by...