Články uživatele Redakce Vaše věc.cz

obrazek
12.6. 11:28
Podle průzkumu zveřejněného ve Financial Times tuto středu, který uskutečnila agentura PRC v osmi největších členských zemích NATO (kromě Turecka), je pro to, aby NATO vojensky zasáhlo, pokud by Rusko ohrožovalo východní členy Severoatlantické aliance, pouze necelá polovina občanů.
obrazek
10.6. 10:33
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) ve svém stanovisku k návrhu státního závěrečného účtu za rok 2014 uvedl, že nové mechanismy, které měly bránit daňovým únikům, zatím nezabraly, a účinnost DPH, spotřebních daní a daní z příjmů fyzických osob je stále nízká.
obrazek
25.5. 14:28
Jiří Paroubek si ve zprávě, jež serveru Vaše věc poslal, všímá, že ani příznivá čísla o meziročním vývoji HDP v prvním čtvrtleté letošního roku zatím nezměnila pomalejší vývoj výběru daní, zejména DPH, což negativně ovlivňuje ekonomiku řady obcí, a zejména krajských měst.
obrazek
4.2. 11:15
Chateau Visegrád je výpravná obrazová publikace o čtyřech zámcích, českém Zbirohu, polském Wojanowě, slovenské Belé a maďarském Degenfeldu, na které se vysoká gastronomie po pádu železné opony vrátila. Stalo se tak díky tomu, že se z nich staly luxusní hotely, s věhlasnými šéfkuchaři, díky kterým...
obrazek
27.2. 21:11
Možnosti české ekonomiky v globalizovaném světě nebo postup při přípravě státního rozpočtu - to byly témata, o kterých přednášel expremiér Jiří Paroubek brněnským studentům na vysoké škole BIBS. Přednášky byly první jeho série cyklů přednášek na českých vysokých školách.
obrazek
17.2. 15:22
Zajímavý článek známého kmotrobijce v dnešních Bakalových Hospodářských novinách pod názvem „Kmotři, kteří přišli o moc“ se asi kandidátem na Pulitzerovu cenu nestane.
obrazek
5.2. 14:28
Intervence České národní banky (ČNB) rapidně oslabila důvěru v tuto instituci. Zatímco před řízeným oslabením koruny věřilo podle průzkumu CVVM ČNB až 66%, což tuto instituci řadilo k vůbec nejdůvěryhodnějším institucím v zemi, po intervenci to je pouhých 31% dospělých obyvatel.
obrazek
29.1. 11:14
Zajímavá čísla přinesl aktuální průzkum CVVM, ve kterém obyvatelé vyjádřili svůj názor na platnost Benešových dekretů a také postoj k odsunu německého obyvatelstva po druhé světové válce. Každý druhý občan (50 % dospělé populace) se domnívá, že by Benešovy dekrety měly platit i nadále. Varující...
obrazek
23.1. 09:35
Detroit byl od počátku dvacátého století domovem nejslavnějších světových automobilek. Společnosti Chrysler, Ford a General Motors, kterým se přezdívá Velká trojka, v roce 2009 postupně vyhlásily bankrot a okolí továren dlouhé měsíce připomínalo apokalypsu. Bylo těžké si představit, že by se toto...