Články uživatele Vaše Věc

obrazek
včera 08:32
ČEZ požádal ministerstvo životního prostředí o posouzení vlivu výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech na životní prostředí (EIA) a předal tomuto ministerstvu potřebnou dokumentaci k zahájení šetření.
obrazek
15.11. 13:55
Francouzský prezident nečekaně navštívil Saúdskou Arábii, kde nyní na příkaz prince – následníka trůnu probíhají čistky.
obrazek
15.11. 12:11
Ľuboš Blaha (1979) patří k předním levicovým politikům Slovenska nejen jako poslanec Národní rady SR, ale také jako levicový politolog a filozof či publicista. Hlásí se k socialismu, antikapitalismu, alterglobalismu a umírněnému pacifismu. Své názory prezentuje také prostřednictvím sociálních...
obrazek
9.11. 12:11
Průzkumy všech agentur veřejného mínění, které se zabývají prezidentskými volbami, naznačují, že do druhého kola postoupí M. Zeman a J. Drahoš. Agentura Median přichází s informací, že konaly-li li by se prezidentský volební duel Zeman x Drahoš v říjnu, vyšel by z něho vítězně J. Drahoš.
obrazek
8.11. 18:53
Saúdská Arábie obvinila Írán z agrese kvůli dodávkám zbraní pro Jemen. Írán tvrzení Saúdů odmítl, a tak stojí tvrzení proti tvrzení a je otázkou, kde je pravda.
obrazek
8.11. 09:39
Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) přineslo ve svém pravidelném průzkumu informace týkající se preferencí prezidentských kandidátů v říjnu 2017. Favoritem prvního kola prezidentských voleb je podle CVVM stále M. Zeman.
obrazek
6.11. 15:57
Ministerstvo obrany je svými údajně výhodnými koupěmi a uzavíráním výhodných smluv již proslulé. Na poslední chvíli nyní ještě vládě předkládá informaci o veřejné zakázce na výcvik pilotů vrtulníků. Čtyřletý kontrakt má stát 92,6 milionů korun bez DPH – tedy téměř dvojnásobek toho, co se za...
obrazek
4.11. 09:11
Francouzská vláda včera schválila daňovou přirážku pro firmy, které mají roční obrat vyšší než jednu miliardu eur (zhruba 25,7 miliardy korun). Opatření se zřejmě dotkne 320 největších firem v zemi.
obrazek
3.11. 09:56
Postupné slábnutí Islámského státu, předznamenávající jeho konečný pád, má také svou stinnou stránku. Tou je návrat islámských radikálů zpět do svých domovských zemí.
obrazek
2.11. 15:23
Na Madagaskaru, ostrově, který je od 19. století většinově křesťanský, neskrývají umírnění muslimové a podnikatelé své obavy z propagace radikálního islámu.