Články uživatele Vaše Věc

obrazek
dnes 12:47
Odsun - Vertreibung byl název dvoudílného dokumentu, který jsme 20. října mohli shlédnout na ČT2. Ukazovat na jeho jednotlivé, i základní nedostatky, by bylo na dlouhé lokty. Proto k tomuto „dokumentu“ jen několik vět.
obrazek
16.10. 11:48
Pílime si ňou konár sami pod sebou. A ten pád bude bolieť.
obrazek
13.10. 11:12
Marián Kotleba dostal vyše štyri roky basy za to, že použil číslo. Prepáčte, ja som síce presvedčený odporca fašizmu, ale to sa teraz ideme akože tváriť, že toto je boj proti fašizmu?
obrazek
9.10. 15:41
Tak táto fotka z parlamentu perfektne ilustruje úbohosť celej tejto vládnej koalície.
obrazek
29.9. 16:11
V pátek byl v kosovské Prištině zatčen vůdce Asociace kosovských válečných veteránů a předán tribunálu pro válečné zločiny v Haagu, aby čelil obžalobě ze zastrašování svědků.
obrazek
11.9. 10:18
Bitva u Vídně v roce 1683 byla jednou z nejvýznamnějších bitev 17. století. Předznamenala ukončení turecké expanze do střední Evropy a v tomto kontextu je připomínána i aktuálně. Ve svém článku ji v těchto dnech připomenul bývalý slovenský disident a v současnosti zřejmě jediný slovenský státník...
obrazek
4.9. 11:12
Rozsudek v kauze Kuciaka je jasný: Kočner a Zsuzsová jsou v tom nevinně. Specializovaný trestní soud ospravedlnil nedostatek důkazů.
obrazek
1.9. 13:46
Vyšetřovatelé Mezinárodního trestního soudu (ICC) pokračují ve vyšetřování obvinění, že se britští vojáci v Iráku dopustili závažných válečných zločinů, zjistilo Middle East Eye (MEE).
obrazek
6.8. 10:12
Ako tak čítam o dejinách strednej Európy, oveľa jasnejšie chápem to, čo teraz na Slovensku prišlo k moci. Skúsim to zhrnúť do 20 bodov:
obrazek
5.8. 12:40
„Případ“ Petra Bendy a publicity okolo jeho kandidatury v podzimních krajských volbách v Ústeckém kraji je příkladem naší dnešní svérázné informační svobody. Zatímco výpady proti někomu jsou zveřejňovány, postižený je mediálně zaříznutý. Ti starší si jistě vzpomenou na kampaně před několika...