Články uživatele Vaše Věc

obrazek
19.7. 01:58
Boj o Mosul s IS je oficiálně ukončen, ale několik stovek džihádistů odmítá připustit svou porážku. V ulici Sherouan, která se nalézá ve čtvrti Midan a táhne se paralelně s řekou Tigrid, pokračují poslední bojovníci IS stále v bojích proti iráckým vojákům, kteří je obklopují.
obrazek
16.7. 18:44
Podle informací, které obdržela Vaše věc, bulvární list Blesk neváhal poslat do jižní Francie, do místa, ve kterém se nyní pohybuje Jiří Paroubek, paparazziho pod jménem Malík.
obrazek
12.7. 10:23
Katarský emír se měl v červenci i dostavit na dohodnutou návštěvu do Paříže, ale po telefonickém rozhovoru si šejk Seik Tamin a Emannuel Macron řekli, že termín posunou. Tamin vysvětluje: „Kdyby v mé zemi byla situace dobrá, jel bych do Paříže, tak jak bylo dohodnuto“. Ale s krizí, která přetrvává...
obrazek
10.7. 17:21
Lidé ze Severní Koreje, kterým se podařilo utéci do Jižní Koreje, a to s mnoha osobními a finančními oběťmi, čelí nové výzvě: integraci do země, jejíž pravidla vůbec neznají. Nestačí totiž patřit ke stejnému etniku a mluvit stejným nebo podobným jazykem – Jihokorejci používají mnohá anglická...
obrazek
4.7. 11:26
Ukrajinský prezident Petro Porošenko říká, že má velmi rád styl prezidenta Macrona. A ukrajinský prezident se sešel se svým francouzským protějškem v Paříži.
obrazek
4.7. 11:18
Iniciativa Ne základnám zaslala poslankyním a poslancům dopis, ve kterém upozorňuje na problémy s jednáním o ,,Návrhu na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO". Text dopisu přinášíme jako dokument...
obrazek
3.7. 18:06
Zničení mešity v Mosulu bylo plánováno po devíti měsících zuřivých bojů. Nakonec irácké síly dorazily do blízkosti mešity Al – Noury a slavného nakloněného minaretu, které dominovaly nad střechami Mosulu více než 800 let. Několik stovek metrů ještě zbyvalo a devět měsíců probíhajících bojů nakonec...
obrazek
2.7. 17:06
TNS Kantar, který dlouhodobě pracuje coby výzkumná agentura pro ČT, jejíž předvolební průzkumy jsou tradičně jedny z nejpřesnějších, vydala nejnovější průzkum, podle kterého pokračuje vzestup ODS a naopak dochází k dalšímu poklesu ČSSD.
obrazek
29.6. 16:01
Oblíbený syn saudskoarabského krále Salmana Ben Salman (dále jen MBS), kterému je 33 let, zanechal v boji o nastupnictví na trůnu stranou svého bratrance Mohammeda Ben Nayese (dále je MBN).. Kam až se chystá dojít MBS?
obrazek
26.6. 14:05
Na předposlední schůzi poslanecké sněmovny před podzimními volbami mají poslanci projednat dvě stě bodů. Jedním z nich je například také novela ústavního zákona, která by umožnila údajně pružnější vysílání českých vojáků do zahraničních misí.