VIP blogy uživatele Vaše Věc

obrazek
21.3. 09:58
Prezident NKŮ Miloslav Kala poskytl České televizi rozhovor v rámci pořadu Interview ČT 24 rozhovor, kde komentuje využívání evropských dotací na podporu rozvoje cestovního ruchu. Jako vděčné nosné téma mu posloužil případ hotelového resortu Čapí hnízdo, který je čtenářům z médií jistě dobře znám,...
obrazek
11.1. 11:12
Hnutí Charty 77, které dnes symbolizuje disent, nebylo ojedinělé. Byla celá řada jiných skupin a odhodlaných lidí včetně mlčící většiny, které dovedly a byly spoluúčastny na realizaci politických změn. Disent vždy vyjadřuje stav svobodné mysli, odvahu charakteru a předně odpovědnost vůči sobě. Má...
obrazek
21.12. 12:31
Vrchní soud v Praze vyhodnotil, že odposlechy, díky kterým byl D. Rath odsouzen, byly nezákonné. Je to velmi varující signál týkající se toho, že dnes mají policie a státní zástupci možnost odposlouchávat v podstatě kohokoli a kdykoli…Když to přespříliš benevolentní soudce dovolí.
obrazek
12.12. 18:28
USA jsou tak trošku mimo hlavní bojiště v Sýrii. V Aleppu dožívají islamisté, které podporovaly USA, a zejména konzervativní arabské monarchie, své poslední dny. A je jen škoda, že k újmě obyvatel Aleppa tito islamisté nebyli ochotni odejít z města, aby se předešlo jeho úplné devastaci. Tedy...
obrazek
29.11. 13:42
Bez přílišných řečí zatím legislativním procesem proplouvá novela zákona o Vojenském zpravodajství. Jejím deklarovaným účelem má být ochrana bezpečnosti českého internetu. Reálně však hrozí, že díky této novele získají špioni velkou míru volnosti, kterou budou moci zneužít.
obrazek
13.11. 13:10
Niekoľko kritických ľavicových poznámok o dopadoch a súvislostiach.
obrazek
16.9. 13:52
Mezinárodní měnový fond (MMF) naléhá na Ukrajinu a Rusko, aby společně vyřešily dluh Ukrajiny vůči Rusku ve výši 3,075 miliardy dolarů.
obrazek
24.8. 15:34
Zdá se, že do pečlivého aranžmá podzimních voleb hnutí ANO se vloudila malá chybička, a to byl nový zákon o vodě z dílny ministra životního prostředí Brabce…Hnutí ANO by jeho přijetí příliš nepoškodilo.sociální demokracii by to poškodilo velmi silně.
obrazek
19.8. 14:02
V současné době Turecko drží EU tak trochu na krátko. Proč? Protože EU nebyla schopna sama si zajistit ochranu svých hranic. A tak musí do značné míry spoléhat na Turecko. A Turecko pochopitelně postupně zvyšuje svou cenu.
obrazek
3.8. 18:39
Naplňuje se to, co jsme psali ještě dlouho před odchodem Z. Bakaly z OKD. Zaměstnanci bývalé Bakalovy společnosti v srpnu zřejmě již nedostanou výplaty, a problém se mzdami zaměstnanců OKD se tedy promítne do situace těsně před krajskými a senátními volbami.