Blogy uživatele Zbyněk Fiala

obrazek
včera 11:31
V Americe prudce přibývá nakažených a mrtvých, ale burza taky šplhá k rekordům. Investoři vidí lepší příští? Nebo jen sázejí na to, co si zrovna myslí ostatní?
obrazek
7.7. 12:31
Průmyslu se dařilo o trochu lépe než v dubnu, ale budoucnost prosvěcuje spíše pouhá naděje než hrnoucí se konkrétní objednávky.
obrazek
3.7. 05:38
Listopadové volby amerického prezidenta a spousty dalších zástupců v demokratických institucích federace i států unie proběhnou v atmosféře několika vážných krizí, jejichž vyústění je stále méně zřetelné. Nejvýznamnější událost roku začíná být zatřena koronavirovou rouškou.
obrazek
23.6. 17:14
Česká energetika by měla počítat i s hlasy občanů. Prosadit to chce „stínová uhelná komise“.
obrazek
17.6. 11:32
Evropská federace pro zaměstnanecké vlastnictví akcií vyzývá vlády, aby podpořily model, který směřuje k demokratičtějšímu řešení ekonomické krize.
obrazek
16.6. 07:25
Impulz pro nepokoje v USA, které se občas vyhrotí až k vypálení policejní stanice, vyznívá rasově, ale má sociální pozadí. Ve velkém světě je zase ohrožen systém finanční globalizace. Co to přinese?
obrazek
11.6. 13:59
Hospodářství možná chytne mnohem větší ránu, než jsme tušili. EU chystá obnovu na základech solidarity a zelené transformace. Půjdeme do toho, nebo chceme přijít o pověst a o peníze?
obrazek
7.6. 08:47
Do útrob infekce kovid-19 lze nahlédnout i očima (dobrých) ekonomů.
obrazek
5.6. 19:57
Zchudli jste teď? Kdybyste měli miliardy, budete jen bohatnout. Hlavní funkcí současného finančního systému je přesun majetku zdola nahoru.
obrazek
28.5. 13:14
Koronavirem zhasnutá Evropská unie připomíná noční lokál, který obchází vrchní číšník a přemlouvá hosty k placení. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen mluví o velké chvíli Evropy. Buď najdeme peníze na investice do společné budoucnosti, nebo stáhněme roletu a jděme si po svých.