Blogy uživatele Zbyněk Fiala

obrazek
dnes 08:10
Poražení Američané odejdou definitivně z Afghánistánu ještě letos, dokonce symbolického 11. září. A co jsme tam dělali my?
obrazek
14.4. 12:58
Pokus prosadit větší podíl českých potravin na trhu narazil na obrovský vliv zahraničních řetězců na naší politické scéně, ale silné domácí téma je na stole a nabízí volební prémii tomu, kdo si s ním poradí.
obrazek
8.4. 13:47
Další příspěvek z legislativní dílny levého křídla amerických Demokratů míří na daňové úniky největších nadnárodních firem a dělá to tím jediným schůdným způsobem, nikoliv jako sankce, ale ve spolupráci s OECD.
obrazek
7.4. 14:40
Škoda Auto se zatím drží zpátky, ale Volkswagen zrychluje přechod na výrobu aut, která budou připomínat spíše pojízdné počítače. Konec staré výroby se blíží, jde o čtvrtinu českého průmyslu.
obrazek
1.4. 18:34
Ohromující peníze, dva biliony dolarů na investice a po nich dva biliony do sociální sféry, sledují převratné cíle („změna paradigmatu“). Mají Americe vrátit sociální stát z éry prezidentů F.D. Rosevelta, a L.B. Johnsona a schopnost mobilizovat zemi jako k přistání na Měsíci za J.F. Kennedyho.
obrazek
30.3. 00:16
Uvázlá obří kontejnerová loď, která zablokovala osminu světového obchodu, byla dalším názorným příkladem neúnosného vystupňování globalizace. Covid, finanční přelivy, rozpad národních průmyslových kompetencí, tenhle svět není pro lidi.
obrazek
26.3. 19:04
Bidenův tábor opouští představu, že návrhy mají být umírněné, aby získaly republikánskou podporu. Tu zřejmě nedostanou v žádném případě, proto má smysl uvažovat radikálně.
obrazek
18.3. 13:15
Amerika je za velkou louží, což platí tam i zpátky. Svět je daleko, nějaké to bombardování je pouhým zpestřením zpráv v médiích, ale amerických občanů se týká něco jiného – práce, bydlení, pomoc rodinám s dětmi. Tak se zatím americká politika vyvíjí i za nového prezidenta Joe Bidena.
obrazek
16.3. 14:31
Vypadá to jako válka EU s britsko-švédskou společností AstraZeneca, která stále snižuje počet aktuálních dodávek své vakcíny proti původnímu kontraktu, a tak narazila na odpor.
obrazek
11.3. 10:41
Těžko si vážit demokracie, ve které lze tak snadno zrušit volby. Potřebujeme větší pokrok ve věci skutečné občanské svobody, která nabízí víc než výběr vhodnějšího oligarchy.