Blogy uživatele Zbyněk Fiala

obrazek
22.9. 12:52
Reakce zaměstnavatelů na návrh vyšší minimální mzdy ukazuje na chronickou nemoc české ekonomiky, spoléhání na lacinou práci. Ta nás ve skutečnosti přichází extrémně draho.
obrazek
20.9. 07:39
Čím bude zaplacena australská touha po jaderných ponorkách? Nabídnutím území pro akce proti Číně? Je tu čínská hrozba? Nebo je nový protičínský pakt Austrálie, Sjednoceného království (UK) a USA jen krátkodobým politickým marketingem a obálkou pro vytlačení francouzské zbrojní konkurence?
obrazek
14.9. 10:47
V Afghánistánu už jsme prohráli, tak vzhůru jinam. Zbrojit a zbrojit se musí, i kdyby to bylo na to. Jenže zaplatit je třeba i náklady pandemie.
obrazek
12.9. 18:31
Válka s terorem obnažila problém práv občana tváří v tvář represívnímu systému v utajení a bez kontroly. Chybí věrohodná organizace, která by sledovala problém lidských práv doma, píše americký novinář Matt Taibby a vztahuje to i na očkování.
obrazek
10.9. 11:43
Ceny elektřiny šplhají vzhůru, mnohem rychleji než mzdy. Když se na to podíváme z opačného konce, vlastní výroba elektřiny ze solárního panelu na střeše domu bude stále výhodnější. Poslanci to teď mohou usnadnit. A na svém posledním řádném zasedání mohou zásadně ovlivnit také šance pro obnovu...
obrazek
9.9. 11:54
Předvolební anketa Hnutí Duha potvrdila, že levice může být v souladu s ekologickými proudy. Nejsilnější shodu s ekologickými organizacemi vykázaly Zelení a ČSSD.
obrazek
31.8. 07:57
Pokračuji v přehlídce základních programových cílů, které zveřejnila před sněmovními volbami ČSSD. Tentokrát se budeme věnovat mzdám a zaměstnanosti, což jsou v Česku docela horká témata. Platy musí růst!, hlásá program a požaduje i výrazná zkrácení pracovní doby.
obrazek
25.8. 10:24
Panický úprk desetitisíců Afghánců americkým leteckým mostem z Kábulu nese všechny rysy toho, když je obrovské množství lidí natlačeno dlouho na jednom místě bez sebemenšího zajištění. Válka byla prohraná, vybírat si nelze.
obrazek
24.8. 13:00
Silný demokratický stát postavený na solidaritě, rychlý růst mezd a spravedlivá sociální politika, podpora mladých rodin s dětmi, dětí a mladých lidí, a zvýšení soběstačnosti a odolnosti republiky, to jsou nosné priority volebního programu sociální demokracie.
obrazek
22.8. 09:04
Do Kábulu už přiletěl nejdůležitější muž pro příští politické uspořádání v Afghánistánu. Je jím velitel Abdul Ghaní Baradár, který se má stát příštím premiérem. Politická jednání zahájí 31. srpna, kdy mají odejít poslední Američané.