Blogy uživatele Zbyněk Fiala

obrazek
včera 12:46
Proč jsou Američané tak necitliví k válkám, které se vedou jejich jménem? Proč americký lid, který by jim mohl zabránit, tyto války toleruje? A může vůbec do toho mluvit?
obrazek
3.8. 12:51
Návštěva americké předsedkyně kongresové sněmovny USA Nancy Pelosiové na Tchajwanu má stejný geopolitický význam jako předtím podobný kousek českého senátního předsedy Miloše Vystrčila, a sice žádný. Skrývá se však za tím naděje, že toho si voliči nevšimnou.
obrazek
27.7. 13:30
Je to v Bruseli, lze jen unaveně konstatovat nad strategickým vítězstvím českého předsednictví, kterému se podařilo vyjednat případnou solidaritu členských zemí, kdyby se ukázalo, že zemního plynu je málo nebo že dodávky ruského plynu byly úplně zastaveny. Dohodnuto to je, to ano. Jen nevíme, co.
obrazek
25.7. 00:48
Krátce předtím, než česká vláda rozhodla o nákupu amerických stíhaček F-35, které může provázet dvanáctimístná faktura, americký kontrolní úřad GAO zjistil, že program je předražený, stroje tak složité, až je údržba bezradná, a přibývá letadel, které bezmocně sedí v hangáru a čekají na náhradní...
obrazek
23.7. 15:50
Zmatené rozhazování peněz Fialovy vlády na nevyužitelné zbraně a nepomáhající pomoc s energetickými účty zesiluje krizi, která by mohla být využita jako historická příležitost pro obrat k rozumnějšímu hospodaření.
obrazek
20.7. 11:10
Těžko hledat větší hrozbu české národní bezpečnosti než je ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Její diletantské nápady spolehlivě ničí trosky toho, co zbylo k obraně země a chystají se ochromit její budoucnost, jak materiálově a lidsky, tak finančně. Vlastní území ať nám ochrání jiní, hlavně...
obrazek
16.7. 12:16
Američtí Demokraté pod vedením prezidenta Joe Bidena už si do podzimních voleb v mezidobí v Kongresu neškrtnou. V příštích prezidentských volbách 2024 bude Biden s určitostí vystřídán, ať už do nich půjde osobně, nebo ne.
obrazek
12.7. 10:04
Kritický pohled z Kapitolu v americkém deníku The Hill, specializovaném na politické dění v Kongresu a Bílém domě, ukazuje marnost křečovitých pokusů vnutit Rusku svoji vůli bez ohledu na škody doma, v Západní Evropě i ve zbytku světa.
obrazek
10.7. 12:43
Občané sami se musí zapojit do kontroly veřejné moci, aby se dala zaručit jak svoboda projevu, tak svoboda po projevu. Proto vzniká společenství PRAK. Po starém vzoru z časů totality bude sledovat případy osob, které jsou persekvovány, trestně stíhány nebo dokonce vězněny za svobodné projevy svého...
obrazek
7.7. 12:14
Pokud se zastaví dodávky ruského plynu, ekonomika se zhroutí, lidé budou mrznout, stát se zadluží a staneme se žebráky. Hřát nás bude jen pocit, jak jsme to těm Rusákům nandali.